Podpisanie umowy partnerskiej Obszaru Funkcjonalnego Doliny Liwca

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podpisanie umowy partnerskiej Obszaru Funkcjonalnego Doliny Liwca

Drukuj
(galeria: 1)

20 stycznia 2016 r. w Pałacu w Łochowie podpisana została umowa partnerska Obszaru Funkcjonalnego Doliny Liwca, przy której obecny był Marszałek Województwa Mazowieckeigo Adam Struzik.

Dokument został podpisany przez przedstawicieli gminy: Jadów, Łochów, Wyszków; powiat: węgrowski, wołomiński, wyszkowski; powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie i Wołominie oraz lokalną grupę działania: "Bądźmy razem" powiatu węgrowskiego i LGD Równiny Wołomińskiej.

Sygnatariusze umowy, zobowiązali się podejmować wspólne inicjatywy i zabiegać o środki w celu budowy infrastruktury wzdłuż malowniczej rzeki Liwiec, stanowiącej bazę rozwoju wspólnego obszaru. Działania mają być prowadzone w poszanowaniu zasobów naturalnych, w trosce o ochronę środowiska, krajobrazu i zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego

Celem podpisanego  porozumienia  jest współpraca organów i instytucji samorządowych, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w celu harmonijnego rozwoju społecznego, kulturalnego i ekonomicznego  obszaru objętego porozumieniem.

Zakres współpracy, w ramach podpisanego porozumienia będzie obejmował, w szczególności: rozwój turystyki, edukacji, rynku pracy, kapitału ludzkiego i przedsiębiorczości oraz tworzenia marki i produktów lokalnych.

Foto: Gmina Łochów

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.