OTWARTY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY WĘGRÓW 2015

powiatwegrowski.pl - Strona główna

OTWARTY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY WĘGRÓW 2015

Drukuj
(galeria: 1)

            Już po raz szósty, w dniach 5-6.XII.2015 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury   w Węgrowie,
z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży   w Węgrowie odbył się
 „  Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy Węgrów 2015” współfinansowany ze środków  samorządowych  Miasta i Powiatu Węgrowskiego. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach. Turniej A – na kategorie III i II – 7 rund po 60 min. dla zawodnika systemem szwajcarskim. Turniej B – na kategorie V i IV – 7 rund po 30 min. dla zawodnika .  Sędzia turnieju: Eliza Lutostańska  Kierownik turnieju: Wiesław Krzanowski. Kojarzenia komputerowe przy pomocy programu ChessArbiter

            Otwarcia Turnieju dokonali Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie Pan Wiesław Krzanowski oraz główny sędzia turnieju Pani Eliza Lutostańska, życząc wszystkim szachistom dobrej gry, gratulując zapału i chęci współzawodnictwa w tak trudnej, ale jak pięknej „Królewskiej grze”.

Do zawodów przystąpiło około 50 zawodników. Oprócz zawodników  reprezentujących węgrowskie kluby szachowe: SRSDziM Węgrów i PUKS Fides Węgrów, przybyli również zawodnicy z Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Warszawy, Konopek, Jadowa, Wyszkowa. 

            Dla każdego z zawodników przygotowany był dyplom, a dla najlepszych czekały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.  W przerwach między kolejnymi rundami, zawodnicy turnieju, opiekunowie, osoby im kibicujące, mogły posilić się w bufecie, przygotowanym przez organizatorów turnieju oraz sponsorów.   Szczególne podziękowania należą sie Wydawnictwu PANELOPA, które po raz kolejny, wsparło rzeczowo SRSDziM w Węgrowie w organizowaniu turnieju.

Miłym akcentem turnieju było wręczenie nagród rzeczowych, pucharów, statuetek  i dyplomów  dla najmłodszych uczestników, z rocznika 2009, 2007, 2006 którzy mimo swojego młodziutkiego wieku, nie
są wcale łatwymi przeciwnikami.

Zwycięscy całego turnieju szachowego:

I miejsce – Małkowski Artur – SRSDiM Węgrów

II miejsce – Paweł  Krasuski – Międzyrzec Podlaski

III miejsce – Hubert Goławski – Lublin

IV miejsce – Rzeńca Jerzy  -  LKSz Lublin

V miejsce - Grzegorz Krzanowski - SRSDziM Węgrów

VI miejsce - Cezary Gromek - SRSDziM Węgrów

 

Wśród zawodniczek turnieju pierwsze  miejsca zajęły:

I miejsce Antonina   Adamyan -Lis - PUKS Fides Węgrów

II miejsce – Majczyna Patrycja – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

 III miejsce – Agnieszka Dżbik  - PUKS Fides Węgrów

 IV miejsce  - Magdalena Dżbik  - PUKS Fides Węgrów

 V miejsce – Marta Giers – SRSDiM Węgrów

VI –Amelia Dobosz – SRSDiM Węgrów  najmłodsza zawodniczka turnieju

Wszystkim Zawodnikom Turnieju serdecznie gratulujemy.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.