powiatwegrowski.pl - Strona główna

OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA WĘGROWA 2019

Drukuj
(galeria: 1)

W dniach 8-9. czerwca 2019 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury na sali konferencyjnej odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Węgrowa 2019 organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży.

Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu Miasta Węgrowa, Powiatu Węgrowskiego oraz Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Węgrowa.

Partie rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po godzinę na zawodnika. Turniej sędziowali Wiesław Krzanowski i Eliza Słupska. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela. Wyraził zadowolenie, że biorą w nim udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice, a także starsi wiekiem gracze. Zauważył, że jest to gra, która może łączyć pokolenia. Następnie życzył wykonywania jak najlepszych ruchów na szachownicy oraz zdobycia trofeów i wspaniałych nagród. Wiceprezes Stowarzyszenia, Wiesław Krzanowski, przypomniał o obowiązujących podczas turnieju zasadach PZSzach, po czym oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę. Do zawodów zapisało się w sumie 48 zawodników, a ukończyło 36.   

Pyszny poczęstunek, dostępny w przerwach między rundami, przygotowali rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia szachowe organizowane przez Stowarzyszenie pod kierownictwem Urszuli Gromek, skarbnika Stowarzyszenia. Bufet był darmowy, obfitował w smaczne kanapki, domowe ciasta, słodkości, napoje – kawę, herbatę, soki czy wodę – i mogli z niego korzystać nie tylko zawodnicy, ale także ich opiekunowie. Po zakończeniu zaciekłych rozgrywek odbyło się wręczenie nagród: pucharów, statuetek, medali, dyplomów oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych. W tej edycji turnieju za zajęcie podium można było otrzymać wysokiej jakości logiczne, rodzinne czy towarzyskie gry planszowe czy komputerowe programy szachowe Fritz. Nie mogło zabraknąć również literatury szachowej – książek i czasopism.

Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Węgrowa, Paweł Marchela, Prezes Stowarzyszenia, Henryk Giers oraz sędziowie mistrzostw – Eliza Słupska i Wiesław Krzanowski. Klasyfikacja zawodników odbyła się w następujących kategoriach: seniorzy, juniorzy, kobiety i juniorki oraz juniorzy młodsi. Nagrodzono także najmłodszych zawodników turnieju. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Seniorzy:

1. Hubert Pisarski (SRSDiM) Węgrów

2. Krzysztof Plichta (Biały Król Wisznia Mała)

3. Artur Małkowski (SRSDiM) Węgrów

Juniorzy do lat 18

1. Dawid Włodarczyk (SRSDiM) Węgrów

2. Szymon Małyska (SRSDiM  Węgrów

3. Paweł Nasiłowski (Sokołów Podlaski)

Kobiety i Juniorki

1. Oliwia Zioło (UKS TSz Zieloni Zielonka)

2. Marta Jaczewska (SRSDiM) Węgrów

3. Urszula Gromek (SRSDiM) Węgrów

Juniorzy do lat 13

  1. Sekuła PrzemysławMUKS Fidei Węgrów

  2. Marcin Boczkowski(SRSDiM) Węgrów

  3. Mikołaj Rudzki(SRSDiM) Węgrów

Juniorzy najmłodsi

1. Ksawery Komuda (UKS Gambit - Wesoła)

2. Ksawery Popowski (SRSDiM)

3. Bartosz Choromański (SRSDiM)

Najmłodsi zawodnicy:

1. Oliwier Wasążnik (SRSDiM)

2. Zuzanna Gromek (SRSDiM)

Normy na kategorie szachowe spełnili:
Andrzej Cabaj (III kat.),    Szymon Małyska (III kat.), Paweł Nasiłowski (III kat.), Piotr Komuda (IV kat.), Ernest Wasążnik (V kat.).  Kluczek  Marceli ( III kat.)

W przeddzień mistrzostw nagrodzono również najlepszych szachistów Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży, m.in. Ksawerego Popowskiego, który dodatkowo otrzymał specjalną nagrodę, głośnik JBL GO2, za wyróżniające się wyniki szachowe   i wzorową postawę na zajęciach, ufundowaną przez firmę P.P.H.U PROMOTOR Polska,  ul. Bohaterów Warszawy 18, Węgrów.

Impreza szachowa na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 zdecydowanie może zostać uznana za udaną. Stowarzyszenie dołożyło wszelkich starań, aby każdy opuszczał turniej z dobrymi wspomnieniami, fajnymi nagrodami i uśmiechem. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom sympatyków królewskiej gry zacznie przybywać.

Przygotowała: Marta Jaczewska

        

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.