Ola i Tomek z PUKS „Fides” wygrywają w Międzyrzeczu Podlaskim

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Drukuj
Turniej szachowy (galeria: 1)

Udany weekend zaliczyli zawodnicy PUKS „Fides” Węgrów, którzy reprezentowali Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów w dwóch turniejach szachowych: Siedlcach i Międzyrzeczu Podlaskim.

W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w II Mistrzostwach Międzyrzecza Podlaskiego w szachach szybkich piękny sukces odnieśli najmłodsi zawodnicy Aleksandra Żurawicka i Tomasz Orzełowski wygrywając kategorię do lat 8. W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i nagrodę rzeczową.

Natomiast w kategorii do lat 10 Patryk Krawczyk był 6, a Emilia Izdebska 5.

Bardzo cieszy postawa Jakuba Żurawickiego w kategorii do lat 14 zajął bardzo wysokie 2 miejsce. 4 miejsce przypadło Piotrowi Orzełowskiemu. W kategorii dziewcząt Gabriela Izdebska zajęła 3 miejsce.

Turnieje zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Przy tempie gry w Open 10 minut + 5 sekund na posunięcie zawodnika. Natomiast u młodszych 15 minut dla zawodnika.

Tomaszowi Orzełowski turniej był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do lat 8, które odbędą się w Poroninie. Życzymy udanego występu i sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Dzień wcześniej 25 kwietnia 2015 roku w Galerii Siedleckiej odbył się kolejny IV Indywidualny Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix COFFEE FOR YOU. Wystąpiło 22 zawodników. Grano systemem szwajcarskim 9 rund po 15 minut dla zawodnika. Turniej odbył się w jednej kategorii Open.

Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów reprezentowało 5 zawodników z PUKS „Fides” Wegrów.

Wysokie 4 miejsce w Open zajął Jakub Żurawicki, który znalazł się pomiędzy dorosłymi graczami. Również wysokie 6 miejsce zajęła Gabriela Izdebska. W turnieju grali jeszcze Ola Żurawicka, Rafał Gires i ks. Krzysztof Domaraczeńko.

Kolejny raz szachiści z PUKS „Fides” Węgrów potwierdzili wysoką formę gry. Dziękuje trenerce Agnieszce Dżbik za przygotowanie zawodników do turnieju. Gratulujemy szachistom i życzymy kolejnych sukcesów.