powiatwegrowski.pl - Strona główna

Odsłonięcie pomnika króla Kazimierza III Wielkiego

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk 19 listopada 2017 r. uczestniczył w odsłonięciu pomnika poświęconego królowi Kazimierzowi III Wielkiemu w Księżykach gm. Strachówka. Uroczystości odbyły się z okazji 650. Rocznicy nadania Ormianom przywilejów zatwierdzających ich odrębność religijną, samorządową i sądowniczą. Po mszy Św. w kościele parafialnym w Strachówce odbyło się uroczyste podpisanie aktu arekcyjnego. Do zgromadzonych przy pomniku gości list okolicznościowy wystosował prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który został odczytany przez Tadeusza Deszkiewicza – doradcę prezydenta. Przemówienia wygłosili również starosta Kazimierz Rakowski i ambasador Edgar Gazarjan.

W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego i Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski.

 

Foto: Starostwo Powiatowe w Wołominie

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.