Odprawa służbowa. Wyniki pracy KPP w Węgrowie za 2016 rok.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Odprawa służbowa. Wyniki pracy KPP w Węgrowie za 2016 rok.

Drukuj
(galeria: 1)

Dnia 10 lutego 2017 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę węgrowskiej Policji w 2016 roku, na którą przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Kamil Borkowski. W odprawie oprócz kadry kierowniczej a także funkcjonariuszy i pracowników węgrowskiej Policji wzięli również udział zaproszeni goście: Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Zastępca Wójta Gminy Stoczek Sylwia Tryc, Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński a także dyrektorzy szkół i placówek z terenu Powiatu Węgrowskiego. Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula witając zebranych. Następnie rzecznik prasowy węgrowskiej policji st. sierżant Anna Maliszewska odczytała list Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego skierowany do funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie omówił rezultaty i wyniki pracy węgrowskiej Policji w roku 2016. Zaprezentował dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie powiatu w 7 wybranych kategoriach, tj. uszczerbek na zdrowiu, bójki i pobicia, kradzież rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój oraz uszkodzenie mienia. Komendant przedstawił przestępczość narkotykową, gospodarczą, nieletnich oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególne słowa uznania za dobrą pracę mł. insp. Andrzej Styrczula skierował do funkcjonariuszy z posterunku w Łochowie. Komendant złożył także podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Węgrowie i samorządów miast i gmin z terenu powiatu za bardzo dobrą współpracę i dużą pomoc finansową dla węgrowskiej komendy. Obecny na odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Kamil Borkowski omówił pracę garnizonu mazowieckiego w odniesieniu do wyników w skali kraju. Podkreślił także priorytety dla Policji w 2017 roku. Zgromadzonym na sali samorządowcom podziękował za zaangażowanie finansowe i wsparcie węgrowskiej Komendy.

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała za współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, szczególnie w dziedzinie profilaktyki uzależnień, pomocy przy organizacji konferencji, szkoleń i prelekcji w tym zakresie oraz organizacji dla szkół turniejów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. „W pracy każdego policjanta konieczna jest wiedza psychologiczna tak bardzo potrzebna w bezpośrednim kontakcie z ludźmi” – mówiła Wicestarosta. Podkreśliła funkcjonowanie w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, szkoły prowadzonej przez Powiat Węgrowski, klasy służb mundurowych, w programie której jest edukacja policyjna. W bieżącym roku szkolnym pierwszy rocznik tego kierunku ukończy naukę. W trakcie edukacji uczniowie mają możliwość poznania pracy różnych formacji mundurowych, w tym policji, co może w efekcie spowodować podjęcie wyższych studiów w tej dziedzinie i pracę w służbach mundurowych. Wicestarosta życzyła policjantom dobrych efektów pracy i bezpieczeństwa przy jej wykonywaniu.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.