Obchody 75. rocznicy śmierci I.J.Paderewskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 75. rocznicy śmierci I.J.Paderewskiego

Drukuj
Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego podczas składania kwiatów pod pomnikiem. Od lewej: Paweł Stelmach Członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski i Lidia Siuchta Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu. (galeria: 1)

22 czerwca b.r. w Łochowie odbyły się obchody 75. rocznicy śmierci I. J Paderewskiego. Rozpoczęła je uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Łochowie pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej ks. Bp Tadeuasza Pikusa. W uroczystościach uczestniczyli przedstawicie: Parlamentu RP Marszałek Stanisław Karczewski i Wicemarszałek Maria Koc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, burmistrzowie i wójtowie okolicznych samorządów, prezesi, naczelnicy i strażacy OSP, Komendanci i przedstawiciele policji, przedstawiciele samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, lokalnych środowisk i okoliczni mieszkańcy.

Po zakończonej mszy zaproszeni goście i mieszkańcy Łochowa przemaszerowali pod pomnik I.J. Paderewskiego, mieszczący się na skwerku przy ul. I Maja.

Marszałek Stanisław Karczewski w oficjalnych przemówieniu pogratulował inicjatorom i tym, którzy przyczynili się do wybudowania pomnika. Na ręce Starosty Węgrowskiego i Burmistrza Łochowa przekazał uchwałę upamiętniającą rocznicę śmierci kompozytora, którą Senat RP podjął jednogłośnie.

Starosta Krzysztof Fedorczyk, w imieniu wszystkich obecnych na uroczystościach samorządów, złożył na ręce Marszałka podziękowania  dla Senatu RP za tę uchwałę. „Powiat Węgrowski od dawna upodobał sobie Paderewskiego, który jest dla nas drogowskazem do podejmowanych działań” – powiedział Starosta.

Następnie obecne delegacje przystąpiły do składania kwiatów pod pomnikiem.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Liceum w Łochowie, gdzie młodzież przygotowała część artystyczną. O godz. 18.00 wszyscy mogli uczestniczyć w koncercie muzyki fortepianowej, który odbył się pod pomnikiem.

 

 

 

Pomnik I.J. Paderewskiego w Łochowie (galeria: 2)
Uroczysta msza św. (galeria: 3)
Uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa (galeria: 4)
Obecne na uroczystościach poczty sztandarowe. (galeria: 5)
Uczestnicy obchodów (galeria: 6)
Obchody 75. rocznicy śmierci I.J.Paderewskiego (galeria: 7)
Marszałek Stanisław Karczewski przekazał w imieniu Senatu RP uchwałę podjętą w 75. rocznicę śmierci I.J.Paderewskiego (galeria: 8)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk podziękował w imieniu wszystkich obecnych na uroczystościach samorządów za podjęcie uchwały. (galeria: 9)
Część artystyczna w Liceum Ogólnokształcącym w Łochowie (galeria: 10)
Starosta Krzysztof Fedorczyk podziękował uczniom i ich opiekunom za wspaniały występ upamiętniający I.J. Paderewskiego. (galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.