powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

Zapraszamy w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Andrzeja Styrczuli w dniu 26 lipca 2019 r., na uroczyste obchody Święta Policji w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej.

Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników Policji w Węgrowie. W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczną o godz: 11:30 się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych  Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie przy ul. Piłsudskiego 6. Następnie Masza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie o godz: 12:00. Natomiast o 13:00 na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się uroczysty apel z okazji obchodzonego Święta.

W trakcie uroczystości będzie można podziwiać występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Radomia. Przygotowane stoiska profilaktyczne zaproszonych gości zapewnią doskonałą okazję do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa oraz specyfiką pracy Nadleśnictwa czy Wojskowej Komisji Uzupełnień z  Mińska Mazowieckiego.

Info: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wwe/aktualnosci/32040,Obchody-100-rocznicy-powstania-Policji-Panstwowej-w-Wegrowie.html

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.