O naborze i inwestycjach podczas konwentu wójtów i burmistrzów

powiatwegrowski.pl - Strona główna

O naborze i inwestycjach podczas konwentu wójtów i burmistrzów

Drukuj
Konwent wójtów i burmistrzów. (galeria: 1)

23 czerwca, w Janówku, gmina Wierzbno odbył się kolejny już konwent burmistrzów i wójtów powiatu węgrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrzowie Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki i Łochowa Robert Gołaszewski, Wójtowie: Bogdan Doliński, Stanisław Komudziński, Bogusław Szymański, Janusz Rutkowski, Hanna Kelleher. Obrady prowadził przewodniczący konwentu, wójt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik. W konwencie wzięli udział również geodeta powiatowy Małgorzata Plewka i prezes Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem” Ryszard Gajewski.

Członkowie konwentu zwrócili się do Geodety Powiatowego Małgorzaty Plewki aby ta w ich imieniu skierowała do Ministra Środowiska wniosek w sprawie uregulowania stanu własności gruntów, zajętych pod rowy melioracyjne, które nie są w niczyim posiadaniu. Problem istnieje i wymaga szybkiego rozwiązania, stąd zaangażowanie samorządowców. Tematem, który znajduje się w centrum zainteresowania wójtów i burmistrzów powiatu węgrowskiego, jest przyznanie środków unijnych LGD „Bądźmy Razem” i przyszły nabór wniosków. Na konwent został zaproszony prezes LGD Ryszard Gajewski, który przedstawił możliwości pozyskania dofinansowania z PROW 2014-2020. Podczas konwentu Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, omówił plany i przebieg dotychczasowych inwestycji, szczególnie drogowych, które będzie realizował powiat. – Już zaczęliśmy i będziemy po kolei naprawiać najsłabsze mosty, niektóre trzeba przeprojektować i przebudować. Zdarzają się mosty bardzo wąskie, maszyny rolnicze mają problem z ich przejechaniem. W tym przypadku chodzi o możliwość korzystania z drugiego programu – rezerwy Ministra Infrastruktury – powiedział Starosta Krzysztof Fedorczyk. Dodał również, że zostało już wyremontowane ponad 10 km dróg, wkrótce będą utwardzane pobocza, m.in. od Pniewnika do miejscowości Leśniki i Nojszew. W budowie jest droga od Stoczka w kierunku Grabowca. – Myślę, że w najbliższym czasie, we współpracy z miastem Węgrów i gminą Liw zostanie zrobiona kolejna, mniejsza obwodnica miasta. Do przetargu przygotowywana jest droga Leśniki – Wielądki. Dużo dzieje się na drogach powiatowych. Kupiliśmy nową kosiarkę do wykaszania poboczy. Położyliśmy nacisk na rowy i oznakowanie – relacjonował Starosta Węgrowski. Dodał, że zechce spotkać się z firmami transportowymi i tymi, którzy z ich usług korzystają,  których ciężkie samochody poruszają się po drogach powiatu węgrowskiego. – Chodzi o to, żeby za zniszczoną nawierzchnię dróg wpływały pieniądze dzięki którym będziemy je mogli odtwarzać i poprawiać – zakończył Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk.

Podczas konwentu  wójtowie i burmistrzowie dokonali analizy stanu prawnego gruntów wiejskich po wejściu w życie nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych.

Leszek Koper

Przewodniczący konwentu wojt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik (galeria: 2)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Wicestarosta Halina Ulińska i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. (galeria: 3)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. (galeria: 4)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. (galeria: 5)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Wicestarosta Halina Ulińska, Starosta Krzysztof Fedorczyk i geodeta powiatowy Małgorzata Plewska. (galeria: 6)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. (galeria: 7)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Hanna Kelleher Wójt Gminy Wierzbno i Bogdan Doliński Wójt Gminy Grębków. (galeria: 8)
Konwent. Od lewej: Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki i Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 9)
Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego. (galeria: 10)
Dwór w Janówku (galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.