Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Drukuj
Uczniowie II LO służb mundurowych w Węgrowie oraz Stowarzyszenie Niezłomni (galeria: 1)

Organizatorami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca 2016 r. był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie i Stowarzyszenie Niezłomni. Patronat honorowy objęli Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Ks. Prałat Leszek Gardziński Dziekan Węgrowski. Uroczystość rozpoczęła Masza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Po mszy odbył się Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Rynku Mariackim w Węgrowie. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc odebrała honory oddawane przez ustawionych w szpalerze umundurowanych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych w ZSP im. J.Kochanowskiego w Węgrowie, oddziału Niezłomnych oraz pocztów sztandarowych, wśród których był również poczet Powiatu Węgrowskiego. Do wydarzenia uczniów przygotowywał płk Krystyn Rozpara. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w swoim wystąpieniu przedstawiła wzruszające historie Żołnierzy Wyklętych.

Po Apelu Poległych na Rynku odbyło się składanie wiązanek przez tablicą pamięci Żołnierzy Wyklętych przy ul. Kościelnej w Węgrowie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela, radni Rady Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak i Krzysztof Onaszkiewicz. Na zakończenie obchodów umundurowani uczniowie II LO służb mundurowych i oddziału Niezłomnych przemaszerowali uroczystą defiladą przed zgromadzonymi gośćmi, podkreślając wyjątkowy charakter tego wydarzenia.

Zaproszeni goście na uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (galeria: 2)
Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc odbiera honory oddawane przez uczniów II LO służb mundurowych i oddziału Niezłomni (galeria: 3)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 4)
Przemarsz uczestników uroczystości pod tablicę pamiątkową przy ul. Kościuszki w Węgrowie (galeria: 5)
Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Wicestarosta Halina Ulińska i radny Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz przed złożeniem kwiatów pod tablicą ku czci Żołnierzy Wyklętych (galeria: 6)
Uczestnicy obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (galeria: 7)
Przemarsz uczniów II LO służb mundurowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie (galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.