Mazowiecki sukces uczniów węgrowskiej klasy mundurowej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Mazowiecki sukces uczniów węgrowskiej klasy mundurowej

Drukuj
(galeria: 1)

Gospodarzami tegorocznych II Strzeleckich Mistrzostw Mazowsza Szkół Mundurowych był Powiat Ostrołęcki i WKU w Ostrołęce. Mistrzostwa objął swoim patronatem Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie oraz Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewódzka Komenda Policji.

28 maja br. w strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Kadzidle k/Ostrołęki spotkało się 16 najlepszych reprezentacji mazowieckich szkół mundurowych. Trzyosobowe drużyny startowały w dwuboju, w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

Reprezentacja I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie w składzie: Marlena Kupiec, Marcin Roguski i Adrian Bereza wystąpiła po raz pierwszy w historii mazowieckich mistrzostw i osiągnęła wyjątkowy sukces zdobywając puchar za I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz dwa puchary za I miejsce dla Marleny Kupiec i II miejsce dla Marcina Roguskiego w klasyfikacji indywidualnej.

W dniu zawodów gratulacje uczniom złożył ppłk dr Piotr Lotarski, mistrz strzelecki Akademii Obrony Narodowej, którego szkoła gościła w czasie ubiegłorocznych uroczystości zakończenia nauki. Opiekunami naszych uczniów był mgr Konrad Kasperowicz oraz mgr Elżbieta Chorzelewska.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.