Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Drukuj
(galeria: 1)

Słuchacze Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli wakacje! Podczas roku szkolnego Seniorzy mogli uczęszczać na wykłady otwarte, warsztaty z kompetencji społecznych, kurs komputerowy, nordic walking, brydża, warsztaty poetyckie, aerobik, zajęcia malarskie, seminarium historyczne, lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego, spotkania z filmem, brać udział w wyjazdach na basen. Odbywały się również kursy sporządzania stroików świątecznych, bombek, nauka makijażu kosmetykami Mary Kay czy kurs wyplatania palm wielkanocnych. Ponadto organizowane były imprezy integracyjne, takie jak spotkania wielkanocne, muzyczno-poetyckie – „Walentynki”, „Zielono mi”, przyrodniczo-edukacyjne z ogniskiem, a także II Biesiada Twórczości Seniorów na Błoniach Pałacu Łochów. Studenci uczestniczyli również w wycieczce rowerowej z ogniskiem do Dworu w Baczkach, wycieczce autokarowej (Konstancin, Ogród Botaniczny w Powsinie, Świątynia Opatrzności i kościół św. Antoniego z Padwy) połączonej z obiadem w zabytkowym dworku.  

Zakończenie Roku Akademickiego z rozdaniem świadectw odbyło się 23 czerwca o godzinie 17.00. Uroczystości towarzyszył m.in. koncert dzieci z Ogniska Muzycznego MiGOK w Łochowie oraz poczęstunek. W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście: burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Andrzej Suchenek (organizator warsztatów komputerowych dla Seniorów prowadzonych przez licealistów: Sebastiana Sternickiego, Mateusza Szczapy, Miłosza Powierży, Kacpra Marczaka, Marty Przywoźnej, Ewy Zarzyckiej, Aleksandry Kołodziejskiej, Marty Sakowicz i Alicji Pióro).

Zakończenie Roku Akademickiego uświetnił wyjazd do barokowego dworu w Paplinie (28 czerwca), gdzie słuchacze zwiedzili okazały dwór, ponadto zjedli pyszny obiad przygotowany przez właścicieli obiektu. Dla amatorów kąpieli zorganizowano wyjazd na basen (29 czerwca). Studenci pełni pozytywnych wrażeń zakończyli edukację w tej edycji, w kolejnym zaś roku akademickim zostaną przygotowane dla nich nowe atrakcje. Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku jest sekcją Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie, działającą przy współpracy z Biblioteką Medarda Downarowicza. Został on stworzony z myślą o osobach starszych 50 +. ŁUTW ma na celu poprawienie jakości życia seniorów, którzy mogą dzięki tej inicjatywie uzupełnić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Osoby, które chciałyby wstąpić w poczet studentów ŁUTW, zapraszamy do MiGOK w Łochowie. Zapisy trwają do końca września br. u pełnomocnika dyrektora od spraw ŁUTW Anety Kowalczyk, tel. 512 100 354, (25) 675 12 16.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.