Kraina Mistrza Twardowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Kraina Mistrza Twardowskiego

Drukuj
W postać Pana Twardowskiego wcielił się Pan Stanisław Ługowski a Pani Twardowska to Pani Wanda Gajewska. (galeria: 1)

18 czerwca na Rynku Mariackim w Węgrowie, odbyła się kolejna edycja uroczystości „Kraina Mistrza Twardowskiego” - wydarzenia poświęconego legendzie o Mistrzu Twardowskim a także promującego lokalne zabytki i atrakcje turystyczne.

Na zorganizowanym Jarmarku Twardowskiego można było zakupić ciekawe przedmioty wykonane przez rękodzielników z Powiatu Węgrowskiego. W godzinach popołudniowych zainteresowani mogli udać się wraz z przewodnikami na spacer lokalnym Szlakiem Turystycznym Mistrza Jana Twardowskiego.

Kluczowym punktem „Krainy ” były prezentacje sceniczne laureatów konkursu teatralnego „Wielokulturowość w Krainie Mistrza Twardowskiego”. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież z węgrowskich szkół i przedszkoli. Wszyscy uczestnicy i przygotowujący ich opiekunowie otrzymali upominki, które wręczyli Wicestarosta Halina Ulińska, Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa Jacek Antoński i Wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz.

Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała dzieciom szczególnego talentu i umiejętności aktorskich. Dziękując za udział w profesjonalnie przygotowanych przedstawieniach podkreślała, jak wielką moc ma kultywowanie tradycji. Legendy o: Mistrzu Twardowskim, Żółtej Damie „zamieszkującej” zamek w Liwie, czy Czarownicach na Sowiej Górze w wykonaniu młodych aktorów, otrzymały głośny aplauz wśród publiczności.

Na scenie wystąpił także Amatorski Teatr Żydowski z przedstawieniem „Tradycja”, które podkreślało wielokulturowość regionu, przewijającą się przez wieki przez okoliczne ziemie.

„Krainę Mistrza Twardowskiego” zakończyły widowisko muzyczno-taneczne  Touch of Ireland – The Storm i koncert zespołu Abba Show.

Publiczność na występach podczas Krainy Mistrza Twardowskiego. (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 3)
Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie po wręczeniu nagród. (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła nagrody dla przedszkolaków. (galeria: 5)
Podziękowanie za występ przygotowany przez Przedszkole nr 1 w Węgrowie. (galeria: 6)
Grrupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie po wręczeniu nagród za występ. (galeria: 7)
Publiczność na Krainie Mistrza Twardowskiego (galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.