Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Powiecie Wołomińskim

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Powiecie Wołomińskim

Drukuj
(galeria: 1)

W dniach 28-29.01.2016 odbył się Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego, którego gospodarzem był Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski. Tematyką konwentu była sytuacja szpitali powiatowych. Na konwent, któremu przewodniczył Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który jest jednocześnie Przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego przybyli m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Poseł na Sejm RP Piotr Uściński, Poseł na Sejm RP Jan Grabiec, starostowie i dyrektorzy placówek medycznych.

W blokach tematycznych głos zabrali: Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Wołominie - dr n. med. Piotr Wesołowski, Dyrektor Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki - Dorota Gałczyńska-Zych, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie - Andrzej Gruza, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie - Piotr Szenk, Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NFZ - Filip Nowak oraz Zastępca Dyrektora ds. medycznych - Michał Dzięgielewski.

Przedstawione bloki tematyczne dotyczyły: wpływu kontraktowania przez NFZ świadczeń medycznych z zakresu lecznictwa szpitalnego na zarządzanie strategiczne podmiotami leczniczymi, polityki senioralnej w ochronie zdrowia, analizy wartości kontraktów szpitalnych w podstawowych zakresach na terenie Mazowsza, wyceny punktu rozliczeniowego NFZ za świadczenia zdrowotne w rodzaju leczenie szpitalne – czas na korektę i ustalenie przejrzystych zasad aktualizacji, rozliczenie hospitalizacji - narzucony przez NFZ „mechanizm wypierania” vs. mechanizm chronologiczny.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.