Konkurs ortograficzny „Wyszkowskie Dyktando”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konkurs ortograficzny „Wyszkowskie Dyktando”

Drukuj
(galeria: 1)

17 marca 2015 r. w I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie odbył się międzyszkolny (powiatowy) etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pn. „Wyszkowskie dyktando”. Patronat honorowy nad tym konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

W rozgrywkach międzyszkolnych wzięło udział 14 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu węgrowskiego: I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie oraz LO im. Władysława Orkana w Sadownem.  

Etap międzyszkolny, który po raz trzeci zorganizowało I LO w Węgrowie, wyłonił 5-osobową grupę laureatów, która 9 kwietnia br. weźmie udział w finale konkursu w Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. Są to: Arkadiusz Pazdyga i Olga Popowska z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, Anita Kostrzewa z LO w Łochowie, Jakub Łopaciński i Gabriela Renik z ZSP w Sadownem. Opiekunami laureatów są: Iwona Bednarczyk i Henryk Kalata (autor tekstu dyktanda powiatowego) z I LO w Węgrowie, Małgorzata Kowalewska z LO w Łochowie oraz Beata Bodzon z ZSP w Sadownem.

Laureaci, ich opiekunowie i członkowie jury: Katarzyna Sternicka, Iwona Gołębiewska, Beata Bodzon i Małgorzata Kowalewska oraz wszyscy uczestnicy etapu międzyszkolnego otrzymali z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Węgrowie pan Tadeusza Krupy pamiątkowe dyplomy i nagrody.

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.