Koncert dawnej muzyki wokalno-instrumentalnej w kościele w Kamionnie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Koncert dawnej muzyki wokalno-instrumentalnej w kościele w Kamionnie

Drukuj
(galeria: 1)

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku o godzinie 19.oo odbył się koncert dawnej muzyki wokalno-instrumentalnej w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie w ramach cyklu Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej "Mazowsze w Koronie". Muzykę dawnego Mazowsza zaprezentowali soliści - Ewelina Siedlecka-Kosińska (sopran), Karol Bartosiński (kontratenor) oraz specjalizujący się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej i renesansowej Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova w składzie: Agnieszka Obst-Chwała (fidel, skrzypce), Joanna Nogal (fidel, altówka), Paweł Zalewski (viola da gamba), Mirosław Feldgebel (harfa), Piotr Wawreniuk (puzon), Robert Krajewski (puzon), Krzysztof Owczynik (flety, krzywuły). Słowo wstępne o muzyce wygłosił Igor Pogorzelski. Artyści zaprezentowali XVI- i XVII-wieczne utwory z rękopisów zachowanych na Mazowszu - w Warszawie i Łowiczu, m.in. Wacława z Szamotuł, Jakuba Sowy, Krzysztofa Klabona, Marcina Mielczewskiego, a także Annibale Stabile, Asprilio Pacellego, Marco Scacchi. Zwieńczeniem wieczoru była kompozycja "Chrzest 966-2016", mała kantata okolicznościowa opracowana przez Krzysztofa Owczynika na podstawie średniowiecznych kronik i melodii tradycyjnych.

Na koncert przybyli znamienici goście, m.in. Mer Obwodu Wileńskiego Pani Maria Rekść, Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc, Burmistrz Łochowa Pan Robert Gołaszewski, radni powiatowi i gminni oraz wspaniała publiczność! Organizatorami wydarzenia byli Mazowiecki Instytut Kultury, Gmina Łochów, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.