Kali i Te-Tris zasilają WHHF ‘17!

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Kali i Te-Tris zasilają WHHF ‘17!

Drukuj
(galeria: 1)

Po Vixenie i Włodim, line-up tegorocznego Wengroove HIP HOP Fesitwalu, który 22 lipca odbędzie się na Rynku Mariackim w Węgrowie zasilili jeszcze Kali oraz Te-Tris.
 

Wengroove HIP HOP Festiwal swoją pierwszą edycję miał w 2015 roku, wówczas na scenie pojawili się: Małpa, Gruby Mielzki, Tau, Mioush i Kękę. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze mocniejsza obsadę. Na dzień dzisiejszy wiemy, że na największym rapowym festiwalu na wschodnim Mazowszu rapować będą: Kali, Te-Tris, Włodi, Vixen, a to wciąż nie koniec lineup’u.

Te-Tris (Adam Chrabin)to pochodzący z Siemiatycz raper, freestyle'owiec i producent muzyczny. Laureat licznych konkursów freestyle'owych takich jak Bitwa o Harendę, ChristmasRappin 2005, Pierwsza Bitwa Podlaska i Freestyle Battle Megaclub Katowice 2004. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej. W latach 2007-2009 pełnił również rolę członka jury WBW. W 2011 roku Chrabin został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później znalazł się na 15. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys. Jego ostatnie wydawnictwo ujrzało światło dzienne 23 października 2015 roku. Album „Definitywnie” spod swoich skrzydeł wypuściła wytwórnia Step Records.

Kali (Marcin Kamil Gutkowski) znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był członkiem w latach 2000-2010. Od 2009 roku współtworzy także kolektyw Ganja Mafia. Natomiast od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Gościł ponadto na płytach takich wykonawców jak: Bosski Roman, DJ 600V, HempGru, Paluch, Popek, Slums Attack oraz WWO. W 2017 roku wydał nowy płytę, którą stworzył wspólnie z Pawbeats. „Chakra” spotkała się z dobrym odbiorem ze strony polskich słuchaczy. 26 maja 2012 roku do sprzedaży trafił drugi album solowy rapera zatytułowany Gdy zgaśnie Słońce. Materiał promowany teledyskami do piosenek "Tu gdzie żyjemy", "Wybij się", "Haj" i "Wspólny lot" uplasował się na 2. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS. W grudniu, także 2012 roku płyta została wyróżniona złotem za sprzedaż 15 tys. kopii.

8 czerwca 2013 roku ukazał się album Kaliego oraz Palucha pt. Milion dróg do śmierci. W ramach promocji do pochodzących z płyty piosenek "Milion dróg do śmierci", "Syntetyczna Ganja Mafia" i "Hip-hop 4 ever" zostały zrealizowane wideoklipy. 19 lutego 2014 roku nagrania zostały wyróżnione złotą płytą w za sprzedaż 15 tys. egzemplarzy. 10 października, także 2014 roku ukazał się album Kaliego oraz producenta muzycznego Gibbsa zatytułowany Sentymentalnie. Nagrania promowane teledyskami do utworów "Piękny ból", "H.E.R.O." i "Panta Rhei" dotarły do 2. miejsca polskiej listy przebojów - OLiS. 11 marca 2015 roku wydawnictwo uzyskało w Polsce status platynowej płyty.

22 kwietnia 2016 roku odbyła się premiera albumu koncepcyjnego Kaliego pt. Krime Story. 1 marca 2017 roku płyta uzyskała status platynowej.

Fundacja Wengroove

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.