Jubileusz 60. lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Zbigniewa Latosiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Jubileusz 60. lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Zbigniewa Latosiego

Drukuj
Dostojny Jubilat: Ksiądz Kanonik Zbigniew Latosi (galeria: 1)

W niedzielę 22 maja 2016 r. w parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jubileusz 60. lecia kapłaństwa obchodził ks. Kanonik Zbigniew Latosi – długoletni pastrzerz parafii, wychowawca dzieci i młodzieży, wyjątkowy kapłan. W mszy świętej koncelebrowanej przez J.E. Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa Ordynariusza Drohiczyńskiego udział wzięło kilkudziesięciu księży – kolegów z roku i uczniów Księdza Jubileata, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, a w imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, która wręczyła Jubilatowi pamiątkowy grawer z życzeniami następującej treści:

„ W dniu tak doniosłego Jubileuszu 60-lecia kapłaństwa w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego dziękujemy za tak piękne lata posługi kapłańskiej, pełne radości, ciepła, miłości i serdeczności. Niech przyjmie Ksiądz Kanonik najszczersze życzenia czerpania dalszych sił z mocy Słowa Bożego. Czas, siły i talenty Księdza długoletniej posługi kapłańskiej niech będą wzorem do naśladowania, niech trwają i umacniają serca wiernych, prowadząc ich zawsze szlakiem wiary.”

Zaproszeni gości i wdzięczni parafianie dziękowali za długoletnią posługę kapłańską księdza Latosiego, ze wzruszeniem słuchając osobistych wspomnień Jubileata.

Jubileusz 60. lecia kapłaństwa Księdza Zbigniewa Latosiego (galeria: 2)
Ksiądz Kanonik Zbigniew Latosi (galeria: 3)
Jubileusz 60. lecia Kapłaństwa Księdza Kanonika Zbigniewa Latosiego (galeria: 4)
Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wręczyła Księdzu Kanonikowi pamiatkowy grawer z życzeniami. (galeria: 5)
Jubileusz 60. lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Zbigniewa Latosiego (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.