Jubileusz 5. lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Jubileusz 5. lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie

Drukuj
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wraz z życzeniami przekazał na ręce Kierownik Longiny Myszkowskiej kwiaty. (galeria: 1)

2 czerwca 2016 r. minęło 5 lat od utworzenia na terenie Powiatu Węgrowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznej. Tego dnia podopieczni i ich rodziny, pracownicy i liczne grono zaproszonych gości Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie świętowało jubileusz pięciolecia istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium w Miedznie, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskup Tadesz Pikus wraz z kustoszem sanktuarium ks. kan. Andrzejem Oleszczukiem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicemarszałek Senatu RP Maria KocWiesława Kacperek-Biegańska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, wójtowie z okolicznych gmin i przedstawiciele lokalnych placówek oświatowo-wychowawczych a także innych Środowiskowych Domów Samopomocy zaprzyjaźnionych z ŚDS w Miedznie.  

Ks. Bp Tadeusz Pikus podziękował wszystkim za wspólną pracę, gratulując w szczególności podopiecznym i pracownikom ŚDS w Miedznie wspaniałego przygotowania oprawy mszy świętej.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy budynku ŚDS, gdzie Kierownik placówki Longina Myszkowska dziękowała wszystkim za przybycie, za codzienną pomoc i okazywaną życzliwość władz samorządowych, instytucji oświatowych, zaprzyjaźnionych placówek ŚDS, rodziców i oddanych pracowników. Składane życzenia, kwiaty i upominki pokazały, jak wiele dobrego dzieje się w placówce, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze podopiecznych.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk podkreślił, jak ważne jest istnienie tej placówki dla lokalnej społeczności Powiatu Węgrowskiego. W ciągu pięciu lat ŚDS w Miedznie bardzo się rozwinął, z roku na rok ma możliwość przyjmowania większej liczby podopiecznych. Starosta Krzysztof Fedorczyk podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do funkcjonowania placówki, życzył kolejnych jubileuszy i dużo zdrowia podopiecznym przekazując na ręce Kierownik Longiny Myszkowskiej kwiaty.

Huczne sto lat, tort i doskonała zabawa, którą zapewnił wszystkim Klown Fred, były wspaniałym podsumowaniem 5. lecia działalności placówki.

 

Uroczysta msza św. z okazji 5. lecia istnienia ŚDS w Miedznie (galeria: 2)
Pamiątkowe zdjęcie (galeria: 3)
Na uroczystość przybyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy (galeria: 4)
5. lecie ŚDS w Miedznie (galeria: 5)
Kierownik ŚDS w Miedznie Longina Myszkowska dziękowała wszystkim za okazywaną życzliwość. (galeria: 6)
Zaproszeni goście. (galeria: 7)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk z pracownikami ŚDS w Miedznie. (galeria: 8)
Bukiet kwiatów od pracowników. (galeria: 9)
Zaproszeni goście (galeria: 10)
Dzieło podopiecznych ŚDS w Miedznie (galeria: 11)
Jubileuszowy tort. (galeria: 12)
Zabawę poprowadził Kalun Fred. (galeria: 13)
Archiwalna fotografia z otwarcia placówki ŚDS w Miedznie (galeria: 14)
5. lecie ŚDS w Miedznie (galeria: 15)
5. lecie ŚDS w Miedznie (galeria: 16)
Wspólna zabawa. (galeria: 17)
Wspólna zabawa. (galeria: 18)
Wspólna zabawa. (galeria: 19)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.