IT SECURITY – darmowy webinar dla organizacji pozarządowych – 19/06

powiatwegrowski.pl - Strona główna

IT SECURITY – darmowy webinar dla organizacji pozarządowych – 19/06

Drukuj

19 czerwca 2024 w godzinach 12.00-15.00

STOWARZYSZENIE AVSI POLSKA

we współpracy z KYNDRYL FOUNDATION

oraz POLSKIM TOWARZYSTWEM INFORMATYCZNYM

organizuje bezpłatny webinar dla NGO na temat cyberbezpieczeństwa.

 

Plan Webinarium: Czas trwania webinarium: 3 godziny

Sesja 1: Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa • Przegląd tematyki webinarium i jego znaczenia dla organizacji pozarządowych. • Definicja cyberbezpieczeństwa i jego znaczenie w dzisiejszym cyfrowym świecie. • Dyskusja na temat powszechnych zagrożeń cybernetycznych, z którymi borykają się organizacje pozarządowe.

Sesja 2: Podstawy bezpieczeństwa informacji • Zrozumienie triady CIA (poufność, integralność, dostępność). • Znaczenie ochrony danych i prywatności. • Najlepsze praktyki w zakresie zarządzania hasłami.

Sesja 3: Świadomość phishingu • Co to jest phishing? • Rozpoznawanie wiadomości e-mail i wiadomości phishingowych. • Strategie unikania padnięcia ofiarą ataków phishingowych.

Sesja 4: Bezpieczna komunikacja i współpraca • Bezpieczne praktyki poczty e-mail. • Korzystanie z zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości. • Zabezpieczanie poufnych dokumentów i udostępnianie danych. Zakończenie webinarium oraz pytania i odpowiedzi.

 

Spotkanie poprowadzi nasz trener Kamil Porembiński ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, technologii marketingowych oraz IT. Posiada on ponad 15 lat doświadczenia w pracy z firmami, startupami i freelancerami, pomagając im w cyfryzacji, poprawie dostarczalności kampanii e-mailowych oraz zwiększaniu dostępności i bezpieczeństwa stron internetowych.

 

Jest założycielem firm informatycznych oraz architektem systemowym i administratorem systemów Linux. Prowadzi szkolenia, audyty i konsultacje z zakresu bezpieczeństwa internetowego, zarządzania projektami oraz tworzenia systemów o wysokiej dostępności. W swojej pracy stara się tłumaczyć skomplikowane zagadnienia IT w przystępny sposób, dostosowując treści do poziomu uczestników.

 

Kamil Porembiński jest również aktywnym uczestnikiem środowiska e-commerce, SEO i SEM. Jego działalność obejmuje zarówno doradztwo, jak i praktyczne wdrażanie rozwiązań chmurowych, które usprawniają produkty i projekty jego klientów.

 

Nie zwlekaj z rejestracją, liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Na webinar można się zarejestrować przez formularz, tutaj: https://forms.office.com/e/0by1N4KSiS?origin=lprLink

 

Uczestnicy webinaru uzyskają certyfikaty oraz dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie AVSI POLSKA.

 

Dla 20 pierwszych na liście organizacji oferujemy dodatkowo bezpłatne indywidualne konsultacje z naszymi ekspertami.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.