I Powiatowy Siatkarski Turniej „Niedźwiadka” Akademii S.O.S.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

I Powiatowy Siatkarski Turniej „Niedźwiadka” Akademii S.O.S.

Drukuj
(galeria: 1)

Akademia S.O.S. przy II Liceum Ogólnokształcącym w Węgrowie podsumowała swoją tegoroczną pracę organizując dla szkół podstawowych zawody sportowe pod nazwą I Powiatowy Turniej „Niedźwiadka”, nawiązując w ten sposób do herbu naszego miasta.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa oraz Marlena Mieszała Ambasador Akademii S.O.S.

Dzięki wsparciu węgrowskiego samorządu uczennice z naszego powiatu zostały ubrane w jednakowe koszulki z logiem sponsora, firmy „Sigma”. Dodatkowym atutem imprezy było hasło przewodnie  „STOP NARKOTYKOM I DOPALACZOM”. Dzięki temu udało nam się pokazać walory uprawiania sportu i jakimi cechami powinien charakteryzować się zawodnik.

Wyjątkowo emocjonujące  mecze wyłoniły następującą mistrzowskie drużyny: w kategorii klas IV grupa najmłodsza: SP Kamionna, SP Węgrów. W kategorii klas IV grupa bardziej zaawansowana: SP Łochów, SP Węgrów, SP Miedzna, SP Łochów, SP Stoczek, SP Kamionna. W kategorii klas V na podium stanęły dwa zespoły z Węgrowa a brązowe medale zdobyły uczennice ze  SP z Miedzny. Wysoki poziom siatkarskich umiejętności zaprezentowały w klasach VI zawodniczki z Węgrowa, które zdobyły  pierwsze miejsce. Srebrne medale otrzymały uczennice ze SP z Miedzny a z brązowego koloru cieszyły się bardzo siatkarki ze SP z Kamionnej.

Gratulujemy trenerom:  Bożenie Kopani, Katarzynie  Zabadale,  Marlenie Mieszało, Małgorzacie Kozieł, Barbarze Murawskiej oraz Władysławowi Pierzchalskiemu, Mariuszowi  Burzyńskiemu i  Jakubowi Wielądkowi za wysiłek i trud jaki włożyli w systematyczną pracę z podopiecznymi. Życzymy trenerom dalej wytrwałości i sukcesów sportowych.

Turniej  dał nam nadzieję, że w najbliższych latach powiat węgrowski stanie się kolebką kolejnych  siatkarskich talentów. Takich jak dziewczęta mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, które służyły młodszym koleżankom swoim doświadczeniem pełniąc rzetelnie i sprawiedliwie funkcje sędziowskie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.