I Ogólnopolski Konkurs Barmański napojów bezalkoholowych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

I Ogólnopolski Konkurs Barmański napojów bezalkoholowych

Drukuj
Przygotowane przez uczestników konkursu drinki bezalkoholowe. (galeria: 1)

1 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem odbył się I Ogólnopolski Konkurs Barmański napojów bezalkoholowych „Barman – zawód z przyszłością” zorganizowany przez ZSP w Sadownem i  Centrum Szkolenia Barmanów Jerzego Czapli w Legionowie.

Konkurs o randze ogólnopolskiej w kategorii Soft drink - drink bezalkoholowy przygotowywany w blenderze miał charakter szkoleniowo-integracyjny w formule otwartej a skierowany był do uczniów i kadry pedagogicznej szkół ponadpodstawowych o profilu hotelarsko-gastronomicznym. Prowadzący zawody Jerzy Czapla z Centrum Szkolenia Barmanów w Legionowie i przewodniczący jury Zbigniew Łęgowski (pracownik hotelu Hilton) podkreślali wysokie umiejętności wszystkich startujących zawodników. 
Ogólnopolski Konkurs Barmański jest odpowiedzią na szerokie zainteresowanie szkół hotelarsko-gastronomicznych konfrontacją doświadczeń i umiejętności uczniów, którzy w przyszłości wiążą swoje plany zawodowe z wykonywaniem pracy profesjonalnego barmana na najwyższym światowym poziomie.

Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała uczestnikom umiejętności profesjonalnego przygotowywania drinków bezalkoholowych a organizatorom podziękowała za zorganizowanie konkursu.

Zwyciężyła drużyna uczennic z Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej - Malwina Kamińska i Sylwia Radziejewska ( opiekun – p. Barbara Kowaluk). Drugie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczgo Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach -: Kamila Pluska i Paulina Wyprychowska (opiekun – p. Lucyna Gara). Trzecie  miejsce: drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem -  Szymon Dąbrowski i Agata Karczmarczyk  (opiekun – p. Kamil Kiełek).

Cele konkursu: poszerzanie wiedzy z zakresu miksologii napojów bezalkoholowych, integracja uczniów szkół o profilu gastronomicznym i hotelarskim, szerzenie i propagowanie właściwej sylwetki barmana; kształtowanie prawidłowych technik mieszania napojów; wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli ze środowiskiem barmańskim, podnoszenie kwalifikacji w zawodzie barman, szerzenie kultury picia drinków bezalkoholowych.

Zwycięzka Drużyna z Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej jeszcze w trakcie przygotowywania konkursowych drinków bezalkoholowych. (galeria: 2)
Publiczność eliminacji konkursowych. (galeria: 3)
Komisja konkursowa ostatniej drużyny startującej w eliminacjach. Od lewej: Zbigniew Łęgowski przewodniczący jury degustacyjnego (pracownik hotelu Hilton), dyr. ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 4)
Komisja przed degustacją bezalkoholowych drinków zwycięzkiej drużyny Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej (galeria: 5)
Zawodnicy i organizatorzy konkursu. Na pierwszym planie bezalkoholowe drinki konkursowe drużyn startujących w zawodach. (galeria: 6)
Prowadzący zawody Pan Jerzy Czapla z Centrum Szkolenia Barmanów w Legionowie podsumował zawody. (galeria: 7)
Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła puchar za zajęcie I miejsca uczennicom ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Obok prowadzący zawody Jerzy Czapla. (galeria: 8)
Zwycięzka drużyna z Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z nauczycielką przygotowującą do zawodów. (galeria: 9)
I Ogólnopolski Konkurs Barmański (galeria: 10)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.