Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

Drukuj
(galeria: 1)

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

Już w niedzielę 7 lipca Rynek Mariacki w Węgrowie ogarnie słowiańska aura i folkowy duch. Węgrów Folk Festiwal to nowa pozycja w kalendarium wydarzeń plenerowych, pełna atrakcji dla najmłodszych, ale także tych starszych. Poczuj tradycję i odwiedź Węgrów 7 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wengroove.

Festiwal rozpocznie się już o godz. 11. Przez trzy godziny na płycie rynku królować będą najmłodsi. Strefa zabaw dla dzieci to nie tylko „dmuchańce”, ale także szereg innych atrakcji, które po prostu muszą towarzyszyć każdej większej imprezie.

O godz. 13 rozpoczną się warsztaty tematyczne dla całych rodzin. Chcesz nauczyć się tworzyć biżuterię? Chcesz zrobić dla siebie i bliskich kwiecisty wianek? Rodzinny namiot rękodzieła to miejsce, gdzie zrobisz proste, podwórkowe zabawki, grafiki w stylu etno i folkową biżuterię – tym będą zajmować się animatorki wspólnie z dziećmi.

W Rodzinnym namiocie rękodzieła będzie możliwość zrobienia zabawek z sianka, ozdabiania drewnianych patyków, robienia wianków z kwiatów i drewnianych bransoletek, jak również w kąciku kreatywnym ozdabiania kwiatów i strojów ludowych plasteliną, flamastrami, brokatem, cekinami, piórkami.

Oprócz rodzinnych warsztatów, ciekawym punktem programu jest Wioska Słowiańska, w której odbędą się: warsztaty, pokazy, darmowe tatuaże z henny w stylu słowiańskim, a także lepienie z gliny ozdób i naczyń. Nie zabraknie także tkania.

W Wiosce Słowiańskiej będzie można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu naszej tradycji i słowiańskiej mitologii. Zaplanowano prelekcje:

- Życie Słowianina kołem się toczy – rodzima obrzędowość doroczna (Marcelina Cieślak);
- Muzyka z perspektywy Słowian (Adrian Iwański);
- Słowiańskie baśnie – czyli nie tylko dla najmłodszych (Jan Gosiewski).

Na terenie rynku znajdą się  stoiska z kuchnią regionalną, także o niedzielny obiad nie trzeba się martwić.

Finałem Węgrów Folk Festiwal będą oczywiście koncerty, które potrwają od godz. 19 do 23. Na scenie wystąpią: Żywiołak, Derwana oraz Summana.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.