Festiwal Zbliżenia Kultur Dni Łochowa

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Festiwal Zbliżenia Kultur Dni Łochowa

Drukuj
(galeria: 1)

            Dnia 4 lipca 2015 r. na mieszkańców Łochowa i okolic czekało wiele atrakcji związanych z obchodem corocznego święta miasta. Impreza została zorganizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Patronatem honorowym imprezy był Burmistrz Miasta Łochowa Marian Dzięcioł, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

            Początek imprezy należał do popisów lokalnych wykonawców przynależnych do Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury, takich jak: Łochowianie, Gwizdalanki, Ognisko Muzyczne - którego reprezentowały Ola i Paulina Kalinowskie. Gości z Ukrainy przywitał Burmistrz Miasta Marian Dzięcioł oraz Dyrektor LO z Łochowa Andrzej Suchenek. Przed publicznością wystąpiły zespoły: bandurzystek - Słoneczna Struna oraz Perła Karpat, grający muzykę typowo ludową, używając: skrzypiec, bajanu, cymbałów, a także bębna. Występ ich poprzedził wspólny taniec ludowy uczniów LO z Łochowa oraz młodzieży z Ukrainy w ramach projektu „KALOKAGATIA. CENTRUM WOLNEGO CZASU”.

            Przerwą między występami grup muzycznych był znakomity spektakl teatralny „Wesele” odegrany przez Teatr Makata. Grupa powstała w 1995 roku z inicjatywy Artura Lisa (Dyrektora MiGOK Łochów) i Artura Żebrowskiego. Spektakl ten został całkowicie sfinansowany przez Stowarzyszenie Makata zdobytym Grantem w konkursie dla organizacji pozarządowej z ofert Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

            Kolejną atrakcją wieczoru był zespół Trebunie-Tutki. Członkowie tej kapeli to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce.

            Festiwal Zbliżenia Kultur Dni Łochowa zakończył występ grupy Lombard, który należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Gwiazda wieczoru została bardzo gorąco przyjęta przez publiczność zarówno dorosłych, jak i przez tych najmłodszych. Nie zabrakło największych hitów zespołu, takich jak: „Szklana pogoda” czy „Przeżyj to sam”.

            Poza występami muzycznymi, hala na rynku była zapełniona m.in. kolorowymi straganami rękodzielników, regionalną żywnością. Dodatkową atrakcją dla rodzin było wesołe miasteczko.

            O północy rozpoczął się Festiwal Muzyki elektronicznej „Noc, Moc Dźwięków”, impreza ta zorganizowana była w głównej mierze do młodzieży. Zaprezentowano na nim występy bit boxu mistrza Czech Tiny oraz Dj-ów: Damez, Dikton, Seliga.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.