DZIEŃ PATRONA W I LO

powiatwegrowski.pl - Strona główna

DZIEŃ PATRONA W I LO

Drukuj
(galeria: 1)

13 grudnia  w I Liceum im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odbył się Dzień Patrona oraz finał Obchodów Roku Wielkiego Polaka. Patronami dobiegającego końca 2017 roku byli: Joseph Conrad Korzeniowski, marszałek Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Adam Chmielowski, błogosławiony Honorat Koźmiński  oraz Marian Smoluchowski. Ogłoszono go również Rokiem Rzeki Wisły. Organizatorami tego interdyscyplinarnego wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Ogólniak" oraz I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Nagrody zostały ufundowane  przez  Stowarzyszenie i Starostwo Powiatowe w Węgrowie. Gościem gali była wicestarosta pani Halina Ulińska, która złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia i mówiła o zbliżającym się Jubileuszu szkoły.

Uroczystość rozpoczął występ szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha”. Formacja po raz kolejny urzekła publiczność żywiołowym tańcem i śpiewem oraz barwnymi strojami. Opiekunem artystycznym zespołu jest pani Kinga Veit, instruktorem pan Kamil Zaliwski, akompaniowali: pan prof. Andrzej Giers i Konrad Gryczan. Każdy z patronów roku 2017 został podczas tej imprezy odpowiednio uhonorowany. Twórczość  Josepha Conrada stała się zachętą dla uczniów, by wziąć udział w konkursie plastycznym i literackim.  Rzeka Wisła była badana pod względem ekologicznym i stała się tematem projektów wycieczek wiodących jej szlakiem. Sylwetka Mariana Smoluchowskiego została przybliżona zebranym za pomocą prezentacji multimedialnej. Natomiast błogosławionemu Honoratowi Koźmińskiemu oraz Albertowi Chmielowskiemu poświęcono konkursowe słuchowiska. Duży aplauz zebrali uczniowie wystylizowani na marszałka Józefa Piłsudskiego i przemawiający jego słowami.Twórczość patrona I Liceum w Węgrowie – Adama Mickiewicza zainspirowała młodzież do przygotowania inscenizacji jego „Sonetów krymskich”, będących poetyckim zapisem żeglugi morskiej. Imprezę uświetnił także debiut Zespołu Tańca Towarzyskiego „Footloose” prowadzonego przez panią Ivannę Okulus.  Obejrzeliśmy walca wiedeńskiego w wykonaniu całego zespołu a także sambę zaprezentowaną przez Wiktorię Markowską (1e) i Igora Matuszaka (3b), Ewę Soszyńską i Michała Petryńskiego (3a)oraz rock and rolla w wykonaniu Urszuli Gąsowskiej i Patryka Kocona (3a).

I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.