Dożynki Parafialno - Gminne w Stoczku

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dożynki Parafialno - Gminne w Stoczku

Drukuj
(galeria: 1)

23 września Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk uczestniczył w Dożynkach Parafialno-Gminnych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika celebrowaną przez Ks. Zbigniewa Grabowskiego - Proboszcza parafii. Starostami dożynek zostali Państwo Agata i Dariusz Powierza z Marianowa.
Na zakończenie Mszy Św.  poświęcono wieńce oraz podzielono się chlebem.
W czasie kiedy komisja konkursowa wybierała najpiękniejsze wieńce dożynkowe, zgromadzeni w kościele wysłuchali koncertu patriotycznego w wykonaniu młodzieży z Zespołu Oświatowego w Stoczku.
Konkurs na najpiękniejszy wieniec wygrało sołectwo Stare Lipki, drugie miejsce zajął Kałęczyn, a trzecie Kozołupy. Przedstawiciele zwycięskich sołectw zostali uhonorowani dyplomami, które wręczyli p. Elżbieta Lanc- członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Krzysztof Fedorczyk- Starosta Węgrowski. Odebrali również vouchery finansowe ufundowane przez Wójta Gminy Stoczek. Nagrody w wysokości 1.000zł, 800zł oraz 600zł zostaną przeznaczone na potrzeby sołectw.
Po zakończeniu uroczystości Wójt Gminy zaprosił wszystkich obecnych nad staw gdzie został otwarty i poświęcony nowo wybudowany plac rekreacyjny. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Elżbieta Lanc- członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Fedorczyk- Starosta Węgrowski, Paweł Stelmach i Andrzej Kruszewski-członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego, Edyta Ratyńska - Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek, Wiesław Urbankowski - Prezes OSP Stoczek, Sylwia Tryc- Zastępca Wójta Gminy oraz Ks. Zbigniew Grabowski, który dokonał poświęcenia inwestycji.
Koordynatorem prac była gmina, która dokupiła sąsiednią działkę, służącą dziś jako parking. Docelowo planowane jest na niej wybudowanie zaplecza socjalnego, prysznic, wc. Wykonano również monitoring, który ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z inwestycji. W sumie gmina przeznaczyła na ten cel 135tys. zł.
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek i OSP Stoczek były realizatorami dwóch projektów. Straż w ramach zadania „Rozbudowa systemu infrastruktury rekreacyjno-turystycznej gminy Stoczek poprzez zagospodarowanie terenów publicznych przy ulicy Wiejskiej" uzyskała poprzez Lokalną Grupę Działania Bądźmy Razem dotację w wysokości 200tys zł. Zadanie obejmowało całkowitą rewitalizację stawu wiejskiego, który został odmulony, powstał również piękny pomost oraz oświetlona ścieżka wokół stawu. Natomiast Stowarzyszenie Na Rzecz Gminy Stoczek, również za pośrednictwem LGD, wnioskowało o dotację w wysokości 150tys zł. na zadanie pod nazwą „Rozbudowa infrastruktury publicznej w miejscowości Stoczek poprzez remont placu zabaw i siłowni zewnętrznej wraz z zagospodarowaniem terenu i urządzeniami towarzyszącymi”. Projekt obejmował wybudowanie drogi dojazdowej, wykonanie placu zabaw, siłowni, altany i oświetlenia. Obydwa projekty w 100% były finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W swoim wystąpieniu Wójt dziękował wykonawcom: ZGK Stoczek i Zakład Usług „KANIUK” Lidia Kaniuk ze Zgrzebich za dobrą współprace. Słowa wdzięczności skierował do wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do prowadzonych prac.
 

Urząd Gminy w Stoczku

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.