Debata dotycząca bezpieczeństwa na terenie Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Debata dotycząca bezpieczeństwa na terenie Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk podkreślił rolę Policji w realizacji polityki bezpieczeństwa. Obok Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki i Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula (galeria: 1)

W dniu 22 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się IV Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie Powiatu Węgrowskiego zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie.

Uczestniczyli w niej: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie na czele z  Komendantem Powiatowym mł. insp. Andrzejem Styrczulą i I Zastępcą Komendanta nadkom. Andrzejem Dziewulskim, Starosta Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Miasta Węgrów Krzysztof Wyszogrodzki i Burmistrz Miasta Łochów Robert Gołaszewski, wójtowie gmin, przedstawiciele lokalnej społeczności i mieszkańcy powiatu. W spotkaniu udział wzięli także uczniowie klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, realizujący program edukacji policyjnej.

Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula, który po przywitaniu gości przedstawił prezentację obrazującą aktualny stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w odniesieniu do całego powiatu. Dotyczyła ona realizacji wniosków przedstawionych podczas debaty społecznej w 2015 r. a także przedstawiała policyjne statystyki. Komendant scharakteryzował zagrożenie przestępczością na terenie powiatu, omówił działania dotyczące procedury „Niebieskiej karty" oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dalszej części zostały omówione założenia konsultacji społecznych dotyczących opracowania mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Komendant podkreślił, jak ważną rolę w jej tworzeniu miał przeprowadzony na terenie całego powiatu cykl konsultacji społecznych. Policjanci na terenie powiatu węgrowskiego prowadzili debaty gminne i konsultacje w sołectwach. Takie spotkania odbyły się na terenie gminy Łochów, Liw, Stoczek, Sadowne a także na terenie osiedli mieszkaniowych w Węgrowie. Mapa bezpieczeństwa ma być narzędziem, które pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie skali rodzaju zidentyfikowanych i przewidywanych zagrożeń.

Po wystąpieniu Komendanta Powiatowego, głos zabrał Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który w imieniu mieszkańców podziękował funkcjonariuszom za dotychczasową pracę na rzecz naszej wspólnej społeczności i zaznaczył, że Powiat będzie nadal wspierał Komendę Powiatową Policji w Węgrowie w realizacji polityki bezpieczeństwa.

Następnie rozpoczęła się dyskusja, w trakcie której każdy z uczestników spotkania mógł wyrazić swoją opinię i podzielić się własnymi spostrzeżeniami. Przekazane wnioski i sugestie zostały odnotowane i jak zaznaczył szef węgrowskiej Policji, będą miały wpływ na ostateczny kształt działań jednostki na terenie Powiatu Węgrowskiego.

 

Foto: Janusz Baum

Autor: Katarzyna Gołębiewska

 

 

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula przedstawił aktualny stan bezpieczeństwa w Powiecie Węgrowskim (galeria: 2)
IV Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa w Powiecie Węgrowskim (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.