powiatwegrowski.pl - Strona główna

Czwarty Węgrowski Orszak Trzech Króli

Drukuj
(galeria: 1)

Panu dzięki oddawajmy!. Pod tym hasłem odbył się już czwarty Węgrowski Orszak Trzech Króli. Święto Objawienia Pańskiego rozpoczęło się od Mszy św., w każdym węgrowskim kościele były wyłożone korony oraz zwyciężone przez Węgrowian w konkursach czekoladki.

Po Mszy św. w węgrowskiej bazylice zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta Węgrowa za konkurs fotograficzny ogłoszony podczas ubiegłorocznego orszaku. Dyplomy i nagrody z rąk ks. Prałata Leszka Gardzińskiego i Burmistrza Węgrowa Pana Pawła Marcheli odebrali: Państwo Ewa i Tomasz Czarnoccy, Państwo Bożena i Jarosław Gierłowscy, Pan Mariusz Witkowski.

Ze względu na odmienność obecnego okresu Narodzenia Pańskiego Orszak musiał przybrać nietypową formę. Królowie wraz ze Świętą Rodziną nawiedzali węgrowian podróżując w odkrytym, rozświetlonym autobusie. Przez 4 godziny na ulicach naszego miasta rozbrzmiewał śpiew kolęd. Mieszkańcy Węgrowa wychodzili na balkony, otwierali okna, przystawali na chodnikach i włączali się do wspólnego kolędowania. Podczas całej trasy Orszak był wyczekiwany i entuzjastycznie witany przez mieszkańców.

Organizatorami IV Węgrowskiego Orszaku Trzech Króli były węgrowskie parafie: Bazylika, Klasztor, Parafia Ojca Pio i Węgrowski Ośrodek Kultury, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Węgrowie oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Jako organizatorzy nieustannie  otrzymujemy bardzo ciepłe słowa podziękowania, a my również pragniemy podziękować wszystkim dzięki którym mogliśmy złożyć dzięki Panu podczas IV Węgrowskiego Orszaku Trzech Króli.

Dziękujemy naszym śpiewającym aktorom !!!

Dziękujemy wszystkim za wyczekiwanie, wspólne kolędowanie, za barwne stroje, za ciepłą herbatę ;-)

Dziękujemy Urzędowi Miasta, Starostwu Powiatowemu.

 

Dziękujemy naszym darczyńcom: 

Państwu Ewie i Jackowi Kocon – Admax, 

Panu Michałowi Marcheli – Mimar,

NSZZ „Solidarność” Węgrów,

Państwu Wiolecie i Piotrowi Ojdana,

Panu Janowi Pawlakowi,

Państwu Elżbiecie i Rafałowi Rusjanom,

ks. prałatowi mgr lic. Leszkowi Gardzińskiemu,

Akcji Katolickiej,

Państwu Annie i Leszkowi Redoszom.

 

Dziękujemy tym, którzy dbali o porządek i bezpieczeństwo:

Komendzie Policji

Straży Pożarnej

Straży Miejskiej

Dziękujemy Panu Łukaszowi Matusikowi za led bary.

Dziękujemy dj Karolowi Jurkowskiemu za nagłośnienie.

Dziękujemy Jakubowi Jurkowskiemu za pilotaż.

 

Dziękujemy fundacji Orszak Trzech Króli !!!

 

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie !!!

Bez Was nie byłoby Orszaku !!!

Info i zdjęcia: Organizatorzy Węgrowskiego Orszaku Trzech Króli

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.