25 lat Diecezji Drohiczyńskiej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

25 lat Diecezji Drohiczyńskiej

Drukuj
Ołtarz przy wzgórzu, gdzie 17 lat temu odprawil mszę św. Jan Paweł II (galeria: 1)

10 czerwca b.r. przy Kopcu św. Jana Pawła II w Drohiczynie, odbyły się jubileuszowe obchody 25 lecia Diecezji Drohiczyńskiej i Dnia Podlasia w 17 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie.

W uroczystej Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Abpa Celesino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, udział wzięli biskupi i kapłani z metropolii oraz innych diecezji w Polsce i za granicą, przedstawiciele władz samorządowych i licznie zgromadzeni wiernii. W  obchodach uczestniczyli Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Milena Królikowska Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego  Andrzej Kruszewski.

Nuncjusz Apostolski odczytał przesłanie od Ojca Świętego Franciszka, udzielając papieskiego błogosławieństwa.

Wagę uroczystości uświetniły salwy armatnie. Pięknie śpiewał diecezjalny chór. Szczególnie zabrzmiała pieśń „W dolinie Góry Zamkowej”, przypominająca spotkanie ekumeniczne ze św. Janem Pawłem II w Drohiczynie.

Uroczystą wartę honorową podczas mszy św. pełnili uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Uczniowie II LO w Węgrowie służb mundurowych podczas jubileuszowej mszy w Drohiczynie (galeria: 2)
Po Mszy Św. uuczniowie klas mundurowych II LO w ZSP w Węgrowie mieli okazję do spotkania z Janiną Orzełowską Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbietą Lanc Członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego i Wicestarostą Haliną Ulińską. (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.