VIII Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP

VIII Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP

DSCF1575 (galeria: 1)

Drużyna OSP Jartypory w kategorii kobiet i drużyna OSP Łochów ul. Węgrowska wśród mężczyzn, okazały się zwycięzcami tegorocznych zmagań strażaków- ochotników.

30 czerwca br., na Stadionie Miejskim w Węgrowie do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów OSP z terenu Powiatu Węgrowskiego, w tym 10 drużyn męskich i 6 kobiecych. Strażacy musieli zmierzyć się w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Jak się okazało, najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie ochotnicy z Łochowa( ul. Węgrowska) i ochotniczki z Jartypor.

Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się przede wszystkim dobrą kondycją, sprytem i refleksem.

Tego typu zawody są przede wszystkim intensywną formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Ich celem jest mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Dyplomy dla uczestników i puchary dla zwycięzców wręczyli- Starosta Węgrowski, oraz st. bryg. Ireneusz Królik. Nagrody dla najlepszych drużyn ufundowali: Samorząd Powiatu Węgrowskiego oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Wynik klasyfikacji generalnej:

kobiety