VIII Kongres Promocji Mazowsza

VIII Kongres Promocji Mazowsza

Panel dyskusyjny (galeria: 1)

W dniach 21 i 22 maja 2018 r. odbył się w Powiecie Węgrowskim VIII Kongres Promocji Mazowsza  nt.: „ Co możemy zrobić po raz pierwszy dla Mazowsza”.

Umieszczony został w Centrum Konferencyjno- Wypoczynkowym Pałacu Łochów, gdyż to jedyne miejsce w Powiecie Węgrowskim, w którym można zapewnić nocleg dla wszystkich uczestników Kongresu. W Pałacu i Folwarku jest 633 miejsc noclegowych. W żadnym z hoteli w Węgrowie nie ma takiej ilości miejsc noclegowych, aby można było zapewnić wszystkim uczestnikom Kongresu zakwaterowanie.

Organizatorem Kongresu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Powiatem Węgrowskim. Uczestnikami byli przedstawiciele Samorządów, organizacji turystycznych, organizacji pozarządowych i biznesu. Przybyłych gości witali uczniowie z Zespołu Tańca Ludowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie ubrani w regionalne stroje podlaskie. Kongres otworzyła Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk.

W trakcie Kongresu przedstawione zostały następujące tematy:

- Metody projektowe w przestrzeni publicznej.

- Jaka jest ekonomiczna wartość marki miejsca? Co z praktycznego punktu widzenia daje wiedza o wpływie ekonomicznym?

- Marka regionu w cyberprzestrzeni.

- Jakim językiem powinna mówić marka terytorialna?

- Czy przestrzeń przyszłości to science fiction? Inspiracja, współpraca i zrównoważony rozwój.

- Warsztat: Jak myśleć pro –kliencko w projektowaniu usług, doświadczeń, przekazów niezależnie czy „ klient” jest mieszkańcem, turystą, inwestorem.

W panelu dyskusyjnym nt. : „ Co możemy zrobić po raz pierwszy dla Mazowsza? Panel podsumowujący jubileusz 20 – lecia działalności Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, wyciągając wnioski i mając świadomość planów wynikających ze strategii rozwoju, dyskusja poszukująca nowych ścieżek, inspiracji, pomysłów” wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. Działania promocyjne kluczem do budowy wyróżnialnej Marki Powiatu Węgrowskiego – to temat wystąpienia Wicestarosty  Haliny Ulińskiej.

VI Kongres Promocji Mazowsza był organizowany w Płocku, a VII w Warszawie. Uczestniczyła w nich Wicestarosta Węgrowa Halina Ulińska. Zorganizowany VIII Kongres Promocji Mazowsza w Powiecie Węgrowskim wpłynął na promocję naszego powiatu. W godzinach popołudniowych pierwszego dnia Kongresu został zorganizowany dla jego uczestników spływ kajakowy, w którym wzięło udział 80 osób, w tym Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Izabela Stelmańska, Kierownik Wydziału Marketingu Terytorialnego Urzędu Marszałkowskiego Aneta Dąbrowska – Bogucka, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa. Trasa spływu miała 7 km – odcinek od Łochowa do Julina, dopisała pogoda, a z kajaków można było podziwiać piękno Powiatu Węgrowskiego.

Wystąpienie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej (galeria: 6)
Panel dyskusyjny (galeria: 9)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 12)
Wystąpienie Starosty Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 16)