VI Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Wierszyki Łamijęzyki

VI Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Wierszyki Łamijęzyki

W dniu 15 marca 2019r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się VI Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Wierszyki Łamijęzyki” zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną  w Węgrowie z okazji Europejskiego Dnia Logopedy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Węgrowskiego.

Uczestników oceniała komisja w składzie:

• Magdalena Olszewska – wicedyrektor I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, nauczyciel języka polskiego, a także logopeda (przewodnicząca komisji)

• Małgorzata Szeja – prezes Lokalnej Grupy działania „Bądźmy Razem” w Węgrowie, a także długoletni nauczyciel języka polskiego w LO w Łochowie;

• Joanna Cieplińska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grębkowie.

Konkurs organizowany był  w dwóch grupach wiekowych:

• dzieci w wieku przedszkolnym

• uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Rozpoczął się od powitania zebranych przez dyrektora Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Węgrowie, panią Izabelę Ratyńską. Następnie głos zabrała pani Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, która uroczyście otworzyła VI edycję konkursu. Na konkursie obecny był również wicestarosta węgrowski  -  pan Marek Renik.

W czasie konkursu dzieci prezentowały się w kolejności alfabetycznej. Po wysłuchaniu wszystkich występów Przewodnicząca Jury przedstawiła laureatów.

Grupa przedszkolna:

I miejsce Victoria Elendu z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Bajka”  w Węgrowie

II miejsce – Magdalena Kostarzewska – Samorządowe Przedszkole w Liwie

III miejsce – Małgorzata Świątek - Przedszkole Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie

Komisja przyznała też dwa wyróżnienia dla :

• Oliwii Kostrzewskiej – Przedszkole Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie

• Alicji Łabaj – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku

Wśród uczniów klas I-III laureatami zostali:

I miejsce Wojciech Dominik - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II  w Węgrowie

II miejsce – Maria Świętochowska - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II  w Węgrowie

III miejsce – Wojciech Głuchowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie.

Przyznano wyróżnienia dla:

• Julii Rusiniak – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła IIw Węgrowie

• Leny Szumińskiej – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mrozowej Woli

Poza konkursem zachwycił widzów występ Patryka Pakieły ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie w utworze własnego autorstwa                 pt. ,,Dinozaury,, do melodii ,,Panie Janie,,.

W czasie konkursu wykazać się mogli również dorośli, którzy mierzyli się z artykulacyjnymi zawiłościami polszczyzny.

Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił występ Antoniny Miklaszewskiej, uczennicy klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Grębkowie i Szkoły Muzycznej w Mińsku Mazowieckim. Antonina zaprezentowała piosenkę ,,Problem Chrząszcza”; i utwór na skrzypcach ,,Polka”. Akompaniowała jej mama, p. Aneta Miklaszewska.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu finansowym:

Pana Adama Witkowskiego P.W.Wikrusz w Miedznie

Pana Marcina Giers P.P.H.U. PROMOTOR POLSKA w Węgrowie