powiatwegrowski.pl - Strona główna

V Festyn Rodzin Zastępczych

Drukuj
(galeria: 1)

W niedzielę 2 czerwca b.r., na placu przy kościele św. Ojca Pio w Węgrowie odbył się V Festyn Rodzin Zastępczych promujący ideę rodzicielstwa zastępczego. W wydarzeniu, które było otwarte dla wszystkich mieszkańców powiatu węgrowskiego i gości, wzięli udział: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela a także radni powiatowi, przedstawiciele sponsorów i rodziny zastępcze.

Rozpoczęcie festynu poprzedziła msza święta, po zakończeniu której uroczyście otwarto kompleks sportowo-rekreacyjny składający się z boiska do piłki nożnej, siłowni plenerowej i placu zabaw, sfinansowany ze środków LGD „Bądźmy Razem”.  W meczu otwarcia na nowej murawie zmierzyły się drużyny straży pożarnej i policji.

Zgromadzonych na festynie powitała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci, m.in.: trampoliny i zjeżdżalnie, euro-bungee, kule wodne, gry, zabawy sportowe, przejażdżki konne, prezentacje samochodów i motocykli i inne. Uczestnicy bardzo licznie odwiedzali także stoiska promocyjne i brali udział w konkursach z nagrodami. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci otrzymały bezpłatnie lody, popcorn i watę cukrową. O część artystyczną zadbali m.in.: Marlena Uziębło – Klub Czerwonego Noska, Paulina Ładosz, zespół wokalny z ZSP w Węgrowie, Zespół Pieśni i Tańca „Zawierucha” z I LO w Węgrowie i Zumba Team.  Gościnnie na scenie zaprezentowała się także grupa rowerzystów, którzy w ramach akcji Rajdu Rowerowego szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego, przemierzają trasę z Sulejówka do Wilna. Podczas imprezy podsumowano także akcję „Kilometry dobra”, w której uczestniczyły: Stowarzyszenie SPONiA i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie.

Organizatorami V Festynu Rodzin Zastępczych byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie i Parafia św. Ojca Pio w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.