Uroczysty apel z okazji wręczenia promes Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z terenu powiatu węgrowskiego

W dniu 14 listopada na terenie Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie odbył się uroczysty apel, podczas którego przekazano promesy Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z terenu powiatu węgrowskiego.

Promesy zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego, który będzie wykorzystywany w procesie szkolenia.

Wydarzenie rozpoczęło się złożeniem meldunku st. bryg. Tomaszowi Cybulowi Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W dalszej kolejności wprowadzono poczet sztandarowy Komendy, podniesiono flagę na maszt i odegrany został hymn państwowy. Zebranych gości przywitał mł. bryg. Mateusz Bieniak Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie.

Głównym punktem uroczystej zbiórki było wręczenie 16 promes przedstawicielom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Promesy otrzymały następujące drużyny działające przy jednostkach OSP: Baczki, Budziska, Gałki, Grygrów, Gwizdały, Jartypory, Laski, Liw, Ostrówek, Polków Sagały, Sadowne, Sokółka, Sucha, Szynkarzyzna, Wyszków i Zalesie.

W uroczystości udział wzięli, m.in.: pani Maria Koc senator RP,  pan Maciej Górski poseł na sejm RP, pan Daniel Milewski poseł na sejm RP, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował przewodniczący Rady Powiatu - Leszek Redosz.

Zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych podkreślali znaczenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla dalszego rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkowie tych drużyn stanowią zaplecze kadrowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których funkcjonują. Wyrazili przekonanie, że przekazane środki finansowe pozwolą na rozwój i doposażenie MDP.

Za wręczone promesy podziękował druh  - Jakub Polkowski członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Polkowie Sagałach.

Tekst i zdjecia: PSP w Węgrowie