Uroczystości w Sadownem

Uroczystości w Sadownem

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk w dniu 15 października 2017 r. uczestniczył w odsłonięciu i poświęceniu pomnika Tadeusza Kościuszki w Sadownem. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św., następnie zebrali przeszli pod wyremontowany pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi narodowej wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran powitał przybyłych gości, m.in. Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbietę Lanc, Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka, Kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marka Renika, Zastępcę dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej Renatę Soszyńską a także wójtów sąsiednich gmin, radnych powiatowych i gminnych, dyrektorów jednostek powiatu i gminy, dyrektorów szkół i przedszkoli, uczniów, służby mundurowe, mieszkańców. Po odsłonięciu i poświęceniu pomnika nastąpiło podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego i złożenie kwiatów. Na zakończenie został odczytany Apel Poległych.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Sadownem (galeria: 2)
Gości powitał Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran (galeria: 5)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 6)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 7)