Uroczystości przy Lapidarium w 79 rocznicę zagłady Węgrowskich Żydów

Uroczystości przy Lapidarium w 79 rocznicę zagłady Węgrowskich Żydów

W dniu 22 września br. w 79. rocznicę Zagłady Węgrowskich Żydów, pod Lapidarium w Węgrowie odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia z 1942r., kiedy to niemiecki okupant przeprowadził likwidację węgrowskiego getta. Powiat Węgrowski na tym wydarzeniu reprezentowały Sekretarz Powiatu Marzena Gromek oraz Geodeta Powiatowy Małgorzata Plewka.

Kwiaty pod pomnikiem złożyli także: przedstawiciele Samorządu Miasta Węgrowa - Burmistrz Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska i Radna Miejska Halina Kowalczyk i  przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Pamięć pomordowanych uczcili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, zapalając znicze.

Uroczystość została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej oraz Miasto Węgrów. Uświetniła ją część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.