Uroczystości dożynkowe i jubileusz SADOWIANEK

Uroczystości dożynkowe i jubileusz SADOWIANEK

Zespół SADOWIANKI obchodził 45-lecie swojego istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 15 sierpnia podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Sadownem.

Tegoroczne święto polskiej wsi w gminie Sadowne rozpoczęła msza św. celebrowana przez ks. Antoniego Kunickiego, po zakończeniu której korowód uczestników z przygotowanymi wieńcami przemaszerował na plac targowy.

Po oficjalnym powitaniu gości Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran wraz ze Starostami Dożynek dzielili się z publicznością chlebem upieczonym ze świeżych zbiorów.  Na wydarzenie przybyli m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Poseł Daniel Milewski, Poseł Marek Sawicki, zastępca dyrektora ARiMR Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba,  Radni Rady Powiatu Węgrowskiego: Małgorzata Zyśk, Krzysztof Fedorczyk i Adam Strąk, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran i Z-ca wójta  Marcin Gręda, Z-ca wójta gminy Izabelin Michał Postek, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie Adam Kowalczyk, dyrektor GOK w Sadownem Ewa Piórkowska.

Ważnym punktem sadowieńskiego Święta Plonów były obchody 45-lecia jubileuszu Zespołu Śpiewaczego "Sadowianki", na który przybyli obecni oraz byli członkowie Zespołu. Po wysłuchaniu koncertu wszyscy mogli skosztować jubileuszowego tortu.  Reprezentujący Samorząd Powiatu Węgrowskiego Wicestarosta Marek Renik pogratulował członkom zespołu dotychczasowych osiągnięć i sukcesów, przekazując okolicznościowy list gratulacyjny i kosz upominkowy.

Tradycyjnie dożynkom towarzyszyły prezentacje stoisk promocyjnych i występy artystyczne.

Foto: www.info.sadowne.pl