powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczystość w Drohiczynie

Drukuj
(galeria: 1)


Tradycją stały się organizowane co roku w okresie bożonarodzeniowym spotkania opłatkowe z samorządowcami. Tak i 3 stycznia 2019 r. na zaproszenie ks. bpa Tadeusza Pikusa do Drohiczyna przyjechali przedstawiciele władz: rządowych, parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych; ludzie świata kultury, nauki, środków społecznej komunikacji, przedsiębiorcy oraz miłośnicy Podlasia. Powiat Węgrowski reprezentowali: Starosta Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik.
Śpiewem kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze” rozpoczęto spotkanie opłatkowe z samorządowcami na auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Następnie ks. prał. Zbigniew Rostkowski – Kanclerz Kurii Diecezjalnej powitał gości.
W klimat bożonarodzeniowy wpisał się wygłoszony przez ks. bpa Tadeusza Pikusa referat pt. ,,Młodzież polska przełomu tysiącleci na fali gwałtownych przemian polityczno-cywilizacjno-kulturowych”. – Tylko wspólny i mądry wysiłek może pomóc w znalezieniu każdemu człowiekowi swoje miejsce na ziemi, by mógł rozwijać właściwe relacje społeczne, niezbędne do prowadzenia w pełni godnego życia we wspólnocie ludzkiej i realizować swoje powołanie do świętości – zauważył ks. Biskup.
W imieniu wszystkich zgromadzonych samorządowców Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego podziękował Ekscelencjom za dotychczasową posługę, współpracę oraz życzył obfitości łask Bożych w Nowym Roku oraz tego, aby diecezja drohiczyńska nadal była miejscem, gdzie każdy może doświadczyć spotkania z żywym Bogiem oraz drugim człowiekiem.
Przybyłym gościom życzenia złożył ks. bp Tadeusz Pikus.
Podniosłą rangę wydarzeniu nadało wręczenie ks. bp. seniorowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi, medalu 100. odzyskania niepodległości, którego dokonał Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski.
O oprawę muzyczną zadbał Chór Szkolny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu pod dyrekcją Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej oraz Dawida Koca. Kolędy i pastorałki w połączeniu z krótkimi scenkami odnoszącymi się do życia współczesnego człowieka wprowadziły zebranych w uroczysty, bożonarodzeniowy nastrój.
Po odczytaniu Słowa Bożego przez ks. kan. Jarosława Rzymskiego, notariusza Kurii, samorządowcy mieli okazję przełamać się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne życzenia. Spotkanie przepełnione śpiewem kolęd zakończyła wspólna agapa na refektarzu seminaryjnym.

Tekst: Magda Kanabrodzka

Zdjęcia: ks. Marcin Gołębiewski

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.