Uroczyste podpisanie umowy na modernizację budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczyste podpisanie umowy na modernizację budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

 

29 marca w obecności Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, została podpisana umowa na modernizację nowego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (dawnego Gimnazjum Gminy Liw) w Węgrowie.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak powitała i podziękowała za przybycie gościom oraz podkreśliła jak wielką wagę dla niej, jako byłego pracownika Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ma modernizacja budynku na potrzeby podopiecznych ośrodka. Następnie razem z Jackiem Księżopolskim, przedstawicielem Firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Księżopolski, oficjalnie podpisali umowę na realizację projektu.

Powiat Węgrowski pozyskał środki rządowe na modernizację i dostosowanie dawnego budynku gimnazjum do potrzeb szkolnictwa specjalnego w Węgrowie w łącznej kwocie 8,8 mln zł, które w znaczący sposób zabezpieczą potrzeby finansowe w związku z realizacją inwestycji.

Zadanie będzie obejmowało roboty związane ze zmianą sposobu użytkowania dawnego budynku gimnazjum. Podczas realizacji projektu będą wykonane m.in, roboty termomodernizacyjne budynku głównego szkoły, sali gimnastycznej wraz z zapleczem. Pozostałe prace związane będą ze zmianą sposobu użytkowania obiektu, w tym przebudową szybu windy wraz z montażem nowego dźwigu windy.

Następnie o wypowiedź został poproszony Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który przekazał na ręce Starosty czek na kwotę 996 094,46 zł przeznaczoną na wsparcie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą, projekt który pilotażowo realizowany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. Z uwagi na to, że wśród zgromadzonych gości znajdowali się przedstawiciele samorządów z terenu powiatu węgrowskiego Minister bardzo wyczerpująco odniósł się do kwestii edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy w polskich szkołach.

Jako ostatnia głos zabrała Senator RP Maria Koc, która w swojej wypowiedzi pogratulowała Staroście Ewie Besztak realizacji planów związanych z zakupieniem oraz dostosowaniem budynku na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Na zakończenie Dyrektor SOSW Hanna Kasperowicz wraz z uczniami wręczyli Ministrowi Przemysławowi Czarnkowi oraz Senator RP Marii Koc ręcznie wykonane stroiki Wielkanocne, natomiast Minister przekazał na ręce Dyrektor Hanny Kasperowicz książkę „Laur Niepodległości” oraz wpisał się do kroniki szkoły.

W uroczystości wzięli również udział: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Burmistrzowie i Wójtowie, Przedstawiciele Zarządu Powiatu, Radni Powiatowi, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Hanna Kasperowicz, przedstawiciele społeczności szkolnej.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.