Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego budowy nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wziął udział w uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego budowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Węgrowie, która odbyła się dnia 14 września 2018 r. Uroczystość poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Świętego Ojca Pio w Węgrowie. Druga część uroczystości odbyła się przy ul. Glinki, w miejscu budowy nowej strażnicy PSP w Węgrowie. W uroczystości uczestniczyli również: Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Poseł Arkadiusz Czartoryski, Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński, którzy złożyli podpisy pod aktem erekcyjnym. Następnie akt umieszczono w kapsule czasu i wmurowano w przygotowane wcześniej miejsce w ścianie budynku.
Podpisany dokument oraz wznoszony budynek poświęcili: Kapelan Mazowiecki Straży ks. Jerzy Sieńkowski i Kapelan Strażaków Powiatu Węgrowskiego ks. Andrzej Falkowski.
Na uroczystości przybyli także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie i przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji, m.in. Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Styrczula oraz radni powiatowi.