Uroczyste otwarcie ul. Szerokiej w Węgrowie

Uroczyste otwarcie ul. Szerokiej w Węgrowie

W dniu 22 marca Starosta Węgrowski Ewa Besztak wzięła udział w uroczystym otwarciu rozbudowanej ul. Szerokiej w Węgrowie.

Inwestycja pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 420844W ul. Szerokiej etap II na odc. od km 1+216,95 do skrzyżowania z drogą krajową nr 62 w Węgrowie” realizowana była przez Miasto Węgrów przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Celowego „Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg”. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych MIKST Sp z o.o.

Po oficjalnych przemówieniach inwestycję poświęcił ks. Andrzej Falkowski Proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio w Węgrowie

W ramach zrealizowanego zadania wykonano: nawierzchnię jezdni o szerokości 6 m z betonu asfaltowego o długości 1 152 m, wybudowano chodniki z kostki betonowej wraz z budową dojść do furtek, ciąg pieszo-rowerowy, odwodnienia oraz przebudowę istniejącej infrastruktury sieci wodociągowej, sieci sanitarnej, wjazdy indywidualne i publiczne oraz oznakowanie pionowe i poziome.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi wraz z radnymi, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Zastępca Burmistrza Halina Ulińska, Przedstawiciele MIKST Sp. z o.o., media oraz zaproszeni goście.