Uroczyste otwarcie przedszkola w Ruchnie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczyste otwarcie przedszkola w Ruchnie

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak wzięła udział w uroczystym otwarciu nowego skrzydła szkoły w Ruchnie, w którym na parterze mieści się przedszkole, na piętrze sale lekcyjne dla uczniów „zerówki” i klas I-III.

Witając zaproszonych gości, dyrektorki placówek: dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ruchnie Ewa Piesak oraz dyrektor Samorządowego Przedszkola w Ruchnie Małgorzata Hildebrand dziękowały wszystkim, a w szczególności przedstawicielom rządu za dofinansowanie i Samorządowi Gminy Liw za realizację tak potrzebnej dla lokalnej społeczności inwestycji.

Starosta Ewa Besztak pogratulowała kierownictwu placówek i Wójtowi Gminy Liw Bogusławowi Szymańskiemu powstania tak nowoczesnej placówki, która stworzy jeszcze lepsze możliwości do edukacji i kształcenia najmłodszych.

Po oficjalnych wystąpieniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Nowo otwarty budynek poświęcił proboszcz parafii w Ruchnie ks. kan. Andrzej Chludziński.

W wydarzeniu, które miało miejsce tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, 1 września br., udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adam Skup, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański wraz z pracownikami UG Liw, Przewodniczący Rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur wraz z radnymi oraz zaproszeni goście.

Budowa obiektu, wraz z wyposażeniem oraz przebudową kotłowni w starej części szkoły, kosztowała 10,3 mln złotych, w tym 8,5 mln zł to dofinasowanie z funduszy rządowych (Polski Ład i RFIL).

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.