Uroczyste otwarcie pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczyste otwarcie pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

28 czerwca w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni Rezonansu Magnetycznego, w której wykonywane są już pierwsze badania z wykorzystaniem nowoczesnego aparatu firmy Siemens Healthcare.

 

W uroczystości otwarcia udział wzięli: przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na czele z I Wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim, władze rządowe, samorządowcy z terenu powiatu węgrowskiego, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele służb i instytucji współpracujący z SPZOZ w Węgrowie a także pracownicy placówki.

Przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra oraz proboszcz parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. kan. Romuald Kosk.

Realizację inwestycję dofinansował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w wysokości 80% tj. – 4 856 696,00 PLN w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 . Koszt całkowity inwestycji – 6 070 870 PLN, w tym: zakup aparatu - 4 626 184 PLN, adaptacja pomieszczeń - 1 444 685 PLN. Pracownia Rezonansu Magnetycznego znajduje się w zaadaptowanym budynku dawnego magazynu na tyłach Szpitala Powiatowego w Węgrowie.

W drugiej części uroczystości Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra przybliżył zebranym proces zakupu rezonansu a także zakres prac i działalności, jakie wykonała placówka w ostatnim roku.

Aktualnie Szpital Powiatowy w Węgrowie oferuje szeroki zakres diagnostyki, udostępniając: laboratorium, bakteriologię, wysokiej klasy ultrasonograf, endoskopy: gastroskop, kolonoskop, laparoskop, histeroskop, cystoskop; mammograf, tomograf komputerowy i nowo zakupiony rezonans magnetyczny.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.