Uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

10 czerwca w sali widowiskowej w przeszklonym wirydarzu Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, która była początkiem obchodów I Dni Powiatu Węgrowskiego odbywających się pod hasłem Promocja Turystyki Doliny Liwca.

Leszek Redosz – Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego rozpoczął uroczystą sesję od wprowadzenia pocztu sztandarowego Powiatu Węgrowskiego i wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która w swoim wystąpieniu przypomniała najważniejsze osiągnięcia Powiatu Węgrowskiego w ciągu ostatniego roku, a także nakreśliła plany na przyszłość. Zwróciła uwagę, że mimo trudnych czasów (pandemia, wojna oraz negatywne skutki gospodarcze z tym związane) Powiat Węgrowski realizuje przełomowe inwestycje w infrastrukturę oświatową, a także stale podwyższa standard dróg powiatowych poprzez nowe inwestycje.

Następnie Krzysztof Onaszkiewicz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego odczytał list okolicznościowy od Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który decyzją Rady Powiatu Węgrowskiego został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”, ale z uwagi na inne obowiązki nie mógł przybyć osobiście na wydarzenie. W dalszej kolejności głos zabierali goście, m. in.: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Poseł na Sejm RP Daniel Milewski.

 

Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego

Po wypowiedziach gości przystąpiono do nadania tytułów honorowych „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego” oraz wręczenia symbolicznych pierścieni. Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz odczytał treść uchwały, a Wiceprzewodnicząca Brygida Górniaczyk odczytała laudacje zapraszając na scenę zasłużonych.

W tym roku tytuł „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego” został nadany następującym osobom: Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, proboszczowi Parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. Romualdowi Koskowi, twórczyni ludowej Małgorzacie Pepłowskiej, Prezesowi Światowego Związku Żołnierzy AK Obwodu "Smoła" Wiesławowi Ratajskiemu, założycielce "Świetlicy Społecznej" w Węgrowie, wieloletniej nauczycielce Wandzie Kosińskiej, właścicielowi sieci TOPAZ Zbigniewowi Paczóskiemu oraz trenerowi PMKS Nike Węgrów Robertowi Kupiszowi.

 

Podziękowania

Starosta Węgrowski Ewa Besztak uhonorowała także specjalnym podziękowaniami wszystkich wójtów i burmistrzów z terenu powiatu węgrowskiego, zwracając szczególną uwagę na współpracę przy realizacji inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju powiatu i zwiększają komfort życia jego mieszkańców.

Uroczysta sesja stanowiła także idealną okazję do podziękowania wszystkim instytucjom, które w ciągu ostatnich dwóch lat znajdowały się na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Podziękowania wręczono także dyrektorom szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych za organizację zdalnego nauczania. Na sesji podziękowano także mediom za ich wkład w promocję Powiatu Węgrowskiego.

 

Współpraca z młodzieżą

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządów uczniowskich. Starosta Węgrowski Ewa Besztak podkreślała znaczącą rolę młodzieży w kreowaniu rzeczywistości i zobowiązała się do tworzenia wspólnych projektów. Przedstawiciele samorządów swoją obecność na sesji wykorzystali do nadania tytułu Przyjaciela Młodzieży Powiatu Węgrowskiego Senator RP Marii Koc. Uczniowie zwrócili uwagę na jej wkład w stwarzanie możliwości do rozwoju mieszkańców powiatu węgrowskiego oraz prezentowanie postawy, która jest godna do naśladowania przez młodzież. Podziękowania z rąk młodzieży otrzymała także Starosta Ewa Besztak.

Na zakończenie uroczystości młodzież z I LO im. Mickiewicza w Węgrowie przygotowała krótki występ artystyczny.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)
(galeria: 58)
(galeria: 59)
(galeria: 60)
(galeria: 61)
(galeria: 62)
(galeria: 63)
(galeria: 64)
(galeria: 65)
(galeria: 66)
(galeria: 67)
(galeria: 68)
(galeria: 69)
(galeria: 70)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.