Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Łochowie z okazji Dnia Niepodległości

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Łochowie z okazji Dnia Niepodległości

PB100110 (galeria: 1)

...

10 listopada 2012 roku w Łochowie odbyły się uroczystości z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystości Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Krzysztof Fedorczyk – Starosta Węgrowski

Uroczystą Mszą św. sprawowaną przez ks. Ryszarda Nicponia łochowskiego dziekana rozpoczęto obchody Święta Niepodległości. Proboszcz Parafii Łochów wygłaszając kazanie zwrócił uwagę na trudną historię naszego kraju. Przypomniał sylwetki prawdziwych wzorów polskości takie jak: Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, ks. Stefan Wyszyński czy bł. Jan Paweł II.

Po Mszy ks. Ryszard Nicpoń dokonał poświęcenia nowego samochodu bojowego zakupionego na potrzeby OSP Łochów (ul. Węgrowska). Następnie uczestnicy uroczystości dokonali otwarcia nowych ulic w Łochowie, zrealizowanych przy pomocy środków unijnych. (ul. Świerkowa i Targowa).

O godz. 13 Andrzej Suchenek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie rozpoczął uroczystą sesję Rady Miejskiej w Łochowie, na której 18 osobom wręczono medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

Starosta Węgrowski wyraził swoje zadowolenie, iż medalami zostali docenieni pracownicy powiatowych jednostek min: Medal w Kategorii Przyjaciel Gminy Łochów otrzymały Janina Puścian – Roszkowska – Dyrektor Sanepidu w Węgrowie – oraz Danuta Kamińska z Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie.

W uroczystościach miedzy innymi udział wzięli: Krzysztof Borkowski – Poseł na Sejm RP, Ireneusz Królik – Doradca Komendanta PSP, Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Kierownicy Jednostek gminnych i powiatowych oraz mieszkańcy Łochowa.

W dniu 11 listopada 2012 Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wziął udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Kamionnie. Po Mszy, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kamionnie.

Autor: Michał Postek

PB100128 (galeria: 2)