powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uczta pierogowa

Drukuj
http://www.zajadam.pl/pierogi/pierogi-z-pieczarkami-i-soczewica (galeria: 1)

Po raz ósmy 9 lipca 2017 roku na placu sportowym przy szkole w Miedznie odbył się festyn Uczta Pierogowa zorganizowany przez Stowarzyszenie „Skarbiec”. Patronat honorowy objęli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski oraz Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Miedznie. Współorganizatorami było Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Gminy w Miedznie i Lokalna Grupa Działania "Bądżmy Razem".

W Festynie udział wzięli: Wicestarosta Halina Ulińska, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego Marek Matusik i Krzysztof Onaszkiewicz, Członkowie Stowarzyszenia "Skarbiec" na czele z prezes Panią Ewą Chomżyńską, prezes LGD Ryszard Gajewski oraz mieszkańcy gminy Miedzna i goście. Festyn prowadziła Pani Bożena Kopania.

Atrakcjami imprezy były konkursy na najlepsze pierogi, turnieje sportowe, konkursy dla dzieci i młodzieży, wesołe miasteczko oraz zabawa przy muzyce. Można było spróbować smacznych pierogów przygotowanych przez wystawców kuchni regionalnej i tradycyjnej. 19 osobowa komisja której przewodniczyła Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska oceniała przygotowanie i smak pierogów, przyznając następujące miejsca:
I miejsce Pani Wiesława Gmiter z Miedzny
II miejsce Pani Danuta Dybowska z Żeleźnik oraz Pani Teresa Onaszkiewicz z Miedzny
III miejsce Stowarzyszenie „SKARBIEC” z Miedzny, Pani Krystyna Wojewódzka ze Skibniewa (powiat sokołowski) oraz Pani Katarzyna Supeł z Międzylesia.
Wyróżnienia:
Państwo Stypiczyńscy (powiat sokołowski) oraz Pani Krystyna Kalisz z Miedzny.

Starostwo Powiatowe w Węgrowie ufundowało nagrody, które wręczyła Wicestarosta Halina Ulińska podkreślając znaczenie festynu w kultywowaniu kuchni tradycyjnej i regionalnej oraz integracji mieszkańców gminy Miedzna i Powiatu Węgrowskiego.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
Kolejka po pierogi Stowarzyszenia "SKARBIEC" z Miedzny (galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.