Uczta pierogowa w Miedznie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uczta pierogowa w Miedznie

Drukuj
IMG_4259 (galeria: 1)

Ruskie, z serem, ze szpinakiem, z kapustą i grzybami, a nawet z łososiem – pierogów w wielu różnych smakach, domowej roboty można było spróbować podczas festynu „Uczta Pierogowa” jaki 16 czerwca już po raz czwarty odbył się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Skarbiec” w Miedznie wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Miedznie oraz lokalnymi władzami i mieszkańcami gminy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Węgrowski.

Podczas festynu przygotowano wiele atrakcji – były zabawy i konkursy, zawody wędkarskie, wesołe miasteczko, loty samolotem itp. Na scenie z występami zaprezentowali się wychowankowie i instruktorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz grupy taneczne należące do Stowarzyszenia Taneczno-Gimnastycznego MAX DANCE. Czas zgromadzonym gościom umilał także zespół PALERMO.

Jak przystało na Ucztę Pierogową jedną z głównych atrakcji były domowej roboty pierogi, przyrządzone w wielu różnych smakach według domowych przepisów. Przeprowadzono także konkurs „Na najlepsze pierogi”. Spośród 11 zgłoszonych smaków w tym roku zwyciężyły pierogi z kurkami, jakie przygotowali członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Sulki z gminy Wierzbno.

 

Źródło:

www.podlasie24.pl/NB

IMG_4188 (galeria: 2)
IMG_4209 (galeria: 3)
IMG_4171 (galeria: 4)
IMG_4290 (galeria: 5)
IMG_4213 (galeria: 6)
IMG_4241 (galeria: 7)
IMG_4301 (galeria: 8)
IMG_4239 (galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.