Uczniowie z Sadownego na deskach Teatru Polskiego w Warszawie

Uczniowie z Sadownego na deskach Teatru Polskiego w Warszawie

Gala Fredrowska (galeria: 1)

W dniu 11 lutego 2014 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Fredrowska, będąca finałem I Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki festiwalu oraz przedstawione spektakle 5 finalistów konkursu. Wśród nich znalazł się zespół młodych artystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. W formie kolażu wystąpił wraz z innymi młodymi adeptami sztuki aktorskiej przed wypełnioną po brzegi salą. Publiczność i młodzi artyści mieli możliwość wysłuchania interesującej dyskusji na temat ponadczasowych walorów komedii Aleksandra Fredry. Galę przygotował i poprowadził dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn, a udział w uroczystościach wzięli: uczniowie i wychowawcy szkół –uczestników festiwalu, rodzice i goście, oraz władze oświatowe i samorządowe m.in. Kurator Oświaty Karol Semik, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk, Wicestarosta Węgrowski Ewa Besztak.

Przygoda w Teatrze Polskim była dla naszej młodzieży niezwykłym przeżyciem. Dużo emocji towarzyszyło przygotowaniom kolażu teatralnego. Nasza młodzież miała sposobność zobaczyć od podszewki w jaki sposób przygotowywane są spektakle. Pod okiem pana Andrzeja Seweryna i ekipy technicznej Teatru Polskiego, wzięli udział w profesjonalnej próbie technicznej i generalnej, korzystali z garderoby teatralnej(m.in. na stanowisku Daniela Olbrychskiego), wreszcie na dużej scenie pięknie reprezentowali Sadowne i Powiat Węgrowski!

Zwycięzcą festiwalu został Białołęcki Ośrodek Kultury za spektakl „Fredraszki”.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali pozostali finaliści:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem za spektakl „Kalosze”,

CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie za spektakl „Damy i huzary”,

Gimnazjum Społeczne Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego za spektakl „Śluby panieńskie”,

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, spektakl „OT -CIENIE MIŁOŚCI”

Wyróżniony spektakl Aleksandra Fredry pt. „Kalosze” wyreżyserował Michał Zasłona, opracowali Mirosława i Marek Renik, wystąpili: Angelika Stelmach, Sylwia Tymińska, Monika Ojdana, Martyna Kowalczyk, Marcin Koroś, Bartek Kowalczyk, Patryk Karczmarczyk, Milena Stawiarz, Anna Gajewska, Michał Dębkowski, Mateusz Rejf, Kuba Klimek, Paulina Strąk, Paulina Gałązka, Marta Matwiejczuk, Natalia Karczmarczyk, Martyna Kucharek, Gabriela Renik, Tomasz Tymiński.

Organizatorami Festiwalu byli: Teatr Polski w Warszawie oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Tekst: M.Renik

Gala Fredrowska (galeria: 2)
Gala Fredrowska (galeria: 3)