powiatwegrowski.pl - Strona główna

Turnieje piłkarskie dla dzieci w ramach "XV Międzynarodowego Festiwalu Sportowego Węgrów 2019"

Drukuj
(galeria: 1)

W dniach 17-18 sierpnia na stadionie miejskim w Węgrowie zostały rozegrane turnieje piłkarskie dla dzieci do lat 8 -10 zgodnie z wymaganiami Polskiego Związku Piłki Nożnej i w oparciu o przepisy międzynarodowych organizacji: UEFA i FIFA.  Wzięło w nich udział prawie 140 zawodników reprezentujących 13 drużyn.

Kierownikiem Turnieju był  Prezes Stowarzyszenia Henryk Giers.
     
W sobotę do rywalizacji przystąpili futboliści urodzeni w roku 2009 i młodsi. W zawodach wystąpiło 6 zespołów. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10min. Najlepszym zespołem okazali się reprezentanci Akademii Piłkarskiej Sokołów Podlaski, którzy wygrali wszystkie mecze, zdobywając 15 punktów i strzelając aż 38 goli swym rywalom. Na drugim miejscu uplasował się SEMP Siedlce z 12 punktami i bramkami 25:4. Trzecią pozycję zajęła druga drużyna Czarnych Węgrów z dorobkiem 9 punktów  i bramkami 13:6. Dalsze miejsca zajęli: Czarni I Węgrów, OSiR Sokołów Podlaski i Rywal Ruchna. Wręczono nagrody wyróżniającym się zawodnikom. Otrzymali je: Błażej Bulak, Michał Kalata i Bartosz Marciniak.

W drugim dniu turnieju do współzawodnictwa przystąpili piłkarze urodzeni w roku 2009, w turnieju tym uczestniczyło 7 drużyn, w tym o rok starszy zespół Czarnych Węgrów, który wystąpił poza konkursem. Najlepszym zespołem w tym gronie okazała się pierwsza ekipa gospodarzy, która wyprzedziła Masovię Siedlce i MKP Pogoń Siedlce. Na dalszych miejscach uplasowały się: GUKS Korytnica, Czarni II Węgrów i Naprzód Skórzec. Nagrody dla najlepszych graczy powędrowały do: Jasia Domańskiego, Kamila Tarasa i Arkadiusza Gałeckiego.        

Turniej rozgrywany na świetnie przygotowanych boiskach prowadzili przedstawiciele Wydziału Sędziowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach – Piotr Pniewski, Cyprian Skórka i Wiesław Soliński. Opiekę medyczną sprawował Jacek Panufnik z Węgrowskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Imprezy piłkarskie stały na wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy zaprezentowali świetne już wyszkolenie techniczne, zaangażowanie, ambicję i wolę walki. Na trybunach miejskiego stadionu popisy młodziutkich aktorów podziwiali licznie zgromadzeni kibice. Puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył uczestnikom turniejów Wiesław Krzanowski – wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie i Henryk Giers Prezes Stowarzyszenia oraz sędziowie.

Info: Henryk Giers

Foto: Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.