Turniej wiedzy pożarniczej

Turniej wiedzy pożarniczej

Turniej wiedzy pożarniczej (galeria: 1)

12 marca 2013 r., w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„ Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzację wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem turnieju na szczeblu powiatowym był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych:

- I grupa- uczniowie szkół podstawowych

- II grupa- uczniowie gimnazjów

- III grupa- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Łącznie udział wzięło 51 uczniów z terenu Powiatu Węgrowskiego, wyłonionych we wcześniej przeprowadzonych eliminacjach gminnych i szkolnych.

W poszczególnych grupach wiekowych na trzech pierwszych miejscach uplasowali się kolejno:

-w I grupie:

1. Aneta Sześciórka- Szkoła Podstawowa w Miedznie
  2. Kamila Oniśk - Szkoła Podstawowa w Miedznie
  3. Joanna Wakulicz- Szkoła Podstawowa w Miedznie

-w II grupie

1. Patryk Flaga- Gimnazjum w Korytnicy
  2. Karolina Zalewska- Gimnazjum w Krypach
  3. Sebastian Pietrak- Gimnazjum w Miedznie

-w III grupie:

1. Artur Kowalewski- LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie
  2. Damian Panufnik- LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie
  3. Piotr Domański- ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu uczestników i ich opiekunów został doceniony i uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami i dyplomami.

Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w finale wojewódzkim, który wyłoni uczestników finału centralnego.

Tekst:

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego

Włodzimierz Cichocki

Turniej wiedzy pożarniczej (galeria: 2)
Turniej wiedzy pożarniczej (galeria: 3)